Duygu için kampanya başlatıldı

Duygu için kampanya başlatıldı

CANAN KAFTANCIOĞLU: ŞULE DE DÜŞMEMİŞTİ DUYGU DA DÜŞMEDİ

Gaziantep'te erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın evinin penceresinden düşerek yaşamını yitiren Duygu Delen'in şüpheli ölümü, 'İntihar mı, cinayet mi' sorularını sordurdu. Olayın cinayet olduğunu düşünen birçok kişi sosyal medyada 'Duygu için adalet' kampanyası başlattı. Duygu'nun arkadaşları erkek arkadaşından şiddet gördüğünü, olaya intihar süsü verildiğini öne sürdü. CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, "Duygu da Şule gibi Rabia Naz gibi düşmedi; katledildi. Etkin ve adil soruşturma için olayın takipçisiyiz" derken, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu ise "Şule de düşmemişti, Duygu da düşmedi" ifadelerini kullandı.

Kampanyaya destek veren CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, “Duygu da Şule gibi Rabia Naz gibi düşmedi; katledildi. Etkin ve adil soruşturma için olayın takipçisiyiz” dedi.

CHP İstanbul İl Başaknı Canan Kaftancıoğlu ise, “Şule de düşmemişti, Duygu da düşmedi” diyerek ‘Duygu için adalet’ istedi, ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ etiketini paylaştı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ndan yapılan açıklamada “Duygu’nun şüpheli ölümünün açığa çıkması için etkin soruşturma yürütülmelidir. İstanbul Sözleşmesi toplumsal cinsiyet temelli şiddeti göz önünde bulundurarak soruşturmanın titizlikle, geciktirilmeden, etkin bir şekilde yapılması için devleti yükümlü kılar” denildi.

“BANA BİR GÜN ULAŞAMAZSANIZ…”

Öte yandan sosyal medyada Duygu için adalet isteyen birçok kadın şu ifadeleri paylaştı:

* Bana bir gün ulaşılamazsa kaçmamışımdır kaybedilmişimdir, ben bir yerden aşağı atlamam canım kıymetlidir benim ama biri atmıştır; uyuşturucu kullanmam zorla verilmiştir; bir gün hashtaglerden biri olursam bulunacak kılıfların hiçbirini yapmam, hakkımı arayın.

 

15.08.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz