Cinayet nasıl çözüldü?

Cinayet nasıl çözüldü?

Cinayet nasıl çözüldü?

Gaziantep polisi, Barış Mahallesi'nde işlenen bir cinayeti titiz çalışmalar sonucu çözdü.

Konuyla ilgili olarak Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde bir açıklama yapıldı:

"02.08.2013 günü saat 18.30 sıralarında İlimiz Barış Mahallesi Bülbül Geçidi Sokak içerisinde meydana gelen olayda; iki grubun silahlı kavgası neticesinde mahalle sakinlerinden olan ve olay anında olay yerinden geçen, 2001 doğumlu Fatih Şimşek yaralanmış ve kaldırıldığı Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmiş, mahalle sakinlerinden olan 2007 doğumlu Zeynep K., 1978 doğumlu İbrahim G. ile 1992 doğumlu Suriye Uyruklu Şedi B. isimli şahıslar ateşli silahla yaralanmışlardır.

Ayrıca olay yerinde bulunan ve farklı vatandaşlarımıza ait olan (5) adet otoya mermi isabet etmesi sonucu zarar oluşmuştur. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği görevlilerimizce Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapmış oldukları çalışmalar neticesinde; olayın şüphelilerinden olan, C.Y.- M.Ö.- R.A. isimli şahıslar 03/08/2013 günü saat 00.30 sıralarında yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Yakalanan C.Y.- M.Ö. -R.A isimli şahıslardan 1 adet 9 mm tabanca,1 adet 7.65 tabanca ve 1 adet pompalı tüfek elde edilmiştir. Yakalanan şüpheliler sevk edildiği adli makamlarca "Kasten Adam Öldürme, Öldürmeye Teşebbüs-Yaralama, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet, Mala Zarar Verme(Izrar)" suçlarından tutuklanmışlardır. Olayın firari şüphelilerinden olan 1984 doğumlu İ.H.K. isimli şahısla ilgili yapılan çalışmalar neticesinde şüphelinin yakalanması amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Yıldırım Ekipler Amirliğince İlimiz Oğuzeli istikametinden il merkezine seyir halinde olan aracın yakalanması amacıyla gerçekleştirilen operasyonda, şüpheli şahıs kaçmak amacıyla aracını refüj üzerinden karşı yola çıkartarak ters istikametten kaçmaya çalışmış ise de Yıldırım Ekipler Amirliğine bağlı resmi ekiplerimizin ısrarlı ve kararlı takibi sonucu şüpheli İ.H.K. kaçmış olduğu araçla birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Yakalanan şüpheli şahsın üzerinden 1 adet 7,65 mm ruhsatsız tabanca, 7 adet 7,65 mm dolu mermi ve şahsın üzerinden Mehmet Salih K. adına tanzim edilmiş sahte ehliyet elde edilmiştir. Şüpheli İ.H.K isimli şahıs sevk edildiği adli makamlarca "Kasten Adam Öldürme" suçundan tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Olaya karıştığı ve olay anında av tüfeğiyle ateş ettiği tespit edilen diğer şüpheli S.D. isimli şahsın yakalanması yönünde çalışmalara devam edilmektedir."

21.09.2013 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
c. y .m ö. r a kendileri teslim olmuştur
hasan melik yılmaz 12 Mar 2014 10:40:06