Cezaevlerinde açlık grevi Gaziantep'te de başladı

Cezaevlerinde açlık grevi Gaziantep'te de başladı

Cezaevlerinde açlık grevi : 281 tutuklu süresiz-dönüşümüz eylemde

Leyla Güven'in 8 Kasım'da başlattığı ve onlarca cezaevine yayılan süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemi, 51'i kadın 281 tutuklu ile sürüyor. Açlık grevine Gaziantep Cezaevinden de 3 kişi katıldı.
 
 Mezopotamya Ajans'ında yer alan habere göre Abdullah Öcalan'a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in 8 Kasım 2018’de başlattığı ve onlarca cezaevine yayılan süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi yeni katılımlarla devam ediyor. Açlık grevinin 84'üncü gününe girerken ve kısa bir süre önce tahliye olan Leyla Güven’in dışında farklı cezaevlerinde 51'i kadın toplam 281 tutuklu aynı taleple eylemi sürdürüyor. 16 Aralık'ta 10 cezaevinde başlayan 35 tutuklunun olduğu ilk grubun eylemi 46'ncı, 17 Aralık'ta 3 cezaevinde başlayan 10 tutuklu eylemi 45'inci, 26 Aralık'ta 13 cezaevinde başlayan 35 tutuklunun eylemi de 36'ncı gününde. 15 Ocak'tan bu yana süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde olan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ve HDP eski milletvekili Selma Irmak'ın eylemi de 16'ncı gününe girdi. 
 
Cezaevlerinde açlık grevinde olan tutukluların isim, yer ve eyleme başladıkları tarih şu şekilde: 
 
8 KASIM 
 
Leyla Güven Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi’nden tahliye oldu, 
 
16 ARALIK
 
Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi: Sercan Gümüş, Rıdvan Kaya, Nimetullah Cinkılıç, Hayati Üzmen, Cüneyt Aslan, 
 
Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi: Evin Kaya, Kibriye Evren, Hilal Ölmez, 
 
Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi: Ramazan Çeper, Zerdeşt Oduncu, Adem Arslan, 
 
Elazığ 1 Nolu Yüksek Güvenlikli C.İ.K: Metin Serhat, Harun Alkan, Musa Candemir, 
 
Elazığ 2 Nolu Yüksek Güvenlikli C.İ.K: Cengaver Aykul, 
 
Erzincan T Tipi C.İ.K: Abdullah Kızılkaya, 
 
Gebze Kadın Kapalı C.İ.K: Hacer Halil Yusuf, Ruhşan Bozan, Özlem Özdemir, Ayten Gülsüm, Özlem Söyler, 
 
Kandıra 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli C.İ.K: Necla Atak, İbrahim Kaya, Umut Çamlıbel, Yusuf Başaran, Güven Süvarioğulları, Rıdvan Güven, 
 
Patnos L Tipi C.İ.K: Mehmet Bozdağ, Atilla Coşkun Özer, Ömer Kabul, 
 
Van Yüksek Güvenlikli C.İ.K: Cihan Tamur, Barış Kahraman, Şahin Öncü, Azim Sökemen, Bahtiyar Kemal Hasan, 
 
17 ARALIK
 
Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi: Esma Başkale, Belgin Kanat, Zozan Kutum, Reyhan Coşmuşlu, 
 
Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi: Sadettin Yaşar, Turan Günana, Mesut Atış, 
 
Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi: Ahmet Osman, Seyhan Kurt, Yakup Kaymaz, 
 
26 ARALIK 
 
Düzce T Tipi C.İ.K: Mehmet Erbey, Süleyman Benzer, 
 
Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli C.İ.K: Sedat Alçiçek, İsa İpekli, Emrah Ubiç, Kerem İmrek, Davut Önder, İsmet Akın, 
 
Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı C.İ.K: Abdullah Oral, Erdal Polat, Sami Öztürk,
 
Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı C.İ.K: Halis Dağhan, Ozan Alpkaya, 
 
Ödemiş T Tipi Kapalı C.İ.K: Uğur Çiçek, Mehmet Kaplan, Serhat Güzel, 
 
Patnos L Tipi C.İ.K: Salihe Cebe, Dilan Barin, 
 
Silivri 5 Nolu C.İ.K: Zafer Sağlam, Abdulselam Akdoğan, Yusuf Bayram, Halil Ay, Hamza Doğrul, Şiyar Yıldırım, 
 
Silivri 9 Nolu C.İ.K: Seyhan Çiçekli,
 
Sincan Kadın Kapalı C.İ.K: Zeliha Ustabaş, Süheyla Taş, Sariye Taşkesen, 
 
Şakran 2 Nolu T Tipi C.İ.K: Mehmet Durak, Nihat Ekmez, Yakup Güneş, Tanju Yıldırım, Ramazan Atalay,
 
Şakran Kadın Kapalı C.İ.K: Rahşan Aydın, Gülten Akgün, Ebru Güden,
 
Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli C.İ.K: Sinan Çelik, Rıdvan Turan, Erhan Aydın, Burhan Barut, Ali Bayar, 
 
Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli C.İ.K: Serdar Şahin, Ahmet Sürme, Ümit Akgümüş, Ahmet Arif Yöyler, Roger Tirej Özalp, Mazlum Selçuk,
 
27 ARALIK
 
Manisa T Tipi Kapalı Cezaevi: Şemsettin Erdem, 
 
28 ARALIK
 
Bursa H Tipi C.İ.K: Serhat Sezgin, Salih Koyun, Mehmet Kılınç, Mehmet Yalçınkaya, Mehmet Şirin Baycu, Süleyman Saydan, Ercan Gökçe, Mithat Tunç, Metin Çakır, Sinan Gökçe, Nurullah Yılmaz,
 
2 OCAK
 
Kürkçüler F tipi C.İ.K: İnan Akın, 
 
5 OCAK
 
Alanya L Tipi Kapalı C.İ.K: Mesut Canbey, Ramazan Sayan, Nevin Gökçe, Zelal Başboğa, 
 
Balıkesir Kepsut Kapalı C.İ.K: Mazlum Cesur, Muhtesim Ertuğrul, Tarık Aliçi, Mehmet Aşkara, 
 
Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı C.İ.K: Siraç Keskin, Abdullah Kaya, Engin Okutucu, Şeyhmus Can, Zinar Doğan,
 
Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı C.İ.K: Serdar Taşkın, Ekrem Gün, Mikail Mungan, İnan Söylemez, Sipan Karabulut,
 
Bayburt M Tipi Kapalı C.İ.K: Delila Roj Ekmen, Fatma Yıldırım, Sevgi Aka Gündüz, 
 
Diyarbakır 1 Nolu T Tipi Kapalı C.İ.K: Fırat Ertunç, Recep Bal, Mazlum Dilek, Adnan Yiğittekin, Faruk Akbay, 
 
Düzce T Tipi C.İ.K: Ahmet Akbalık, Fikret Karakoç, 
 
Elazığ 1 Nolu Yüksek Güvenlikli C.İ.K: İsa Eşsiz, Murat Ergen, Ergül Tuncay, 
 
Karabük T Tipi Kapalı C.İ.K: Seyfettin Kurt, Murat Kozat, Ali Haydar Elyakut, 
 
Kayseri Bünyan 2 nolu T Tipi K.C.İ.K: Özkan Kart, Bülent Öztürk, M. Aydın Söğüt, M. Emin Akkuş, Emrullah Abay, 
 
Kayseri Kadın K.C.İ.K: Berivan Bitmen, Maşallah Erbey, Merge Polat, 
 
Malatya E Tipi C.İ.K: Mehmet Bilgin Oğuz, Sertaç Çelik, Mazlum Dinç, Şemsettin Aykaç,
 
Maltepe 1 nolu L tipi C.İ.K: Cesim Yıldırım, Ersan Nazlıer,
 
Mardin E Tipi C.İ.K: Bayram Demirhan, Vedat Duyuş, Mahsun Şen, Zana Yılmaz, Şerif Demiştaş, Birdal Abay, Barış Akkuş, Sibel Akdeniz, 
 
Osmaniye 2 Nolu T Tipi C.İ.K: Hasan Alan, Mikail Pelit, Mehmet Kılıç, Zinar Demir, Hasan Muhammed İbiş, 
 
Rize Kalkandere L Tipi C.İ.K: Kemal Yiğit, Mustafa Türkan, Veysel Güler, Murat Şimşek, Erdem Aktı, Özgür Eksik, Şiyar Kara, Orhan Şakar, Hüseyin Yıldırım, 
 
Silivri 5 Nolu C.İ.K: Edip Akyıldız, Cihan Demir, Hikmet Ölçer, İbrahim Özdaş, Hüseyin Yıldız,
 
Siverek T Tipi C.İ.K: Sunay Yaman, Sozdar Çiçek, Ayten Tikin, Serhat Yılmaz, 
 
Şanlıurfa 2 nolu T Tipi K.C.İ.K: Semra Akhan, Sabiha Ünder, Uğur Toğyıldız, Selman Büyüktop, Ömer Kaya, Mahmut Öngör,
 
Tarsus 1 nolu T Tipi K.C.İ.K: Erdal Emeç, Fesih Tekin, Deniz Özdemir, Mehmet Fatih Bingöl, Serhat Yıldırım, Murat Karaaslan, Halef Yiğit, Oktay Gül, Bişar Bilen, 
 
Tarsus 2 nolu T Tipi K.C.İ.K: Çetin Uslu, Mervan Sungur, Hamdullah Turan, Muhammet Osman, 
 
Tarsus Kadın Kapalı T Tipi C.İ.K: Dilan Yıldırım, Menal Temel, Nurşen Tekin, Hatice Kaymak, 
 
Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli C.İ.K: Mazlum Selçuk, İsmet Taş, 
 
Tokat T Tipi C.İ.K: Hasan Salık, Mehmet Emin Oğur, Önder Al, Zeki Temel, 
 
Trabzon M Tipi C.İ.K: Mehmet Emin Seyrek, Mehmet Sabri Yakut, 
 
Akhisar T Tipi C.İ.K: Yorgun Bektaşoğlu, Bozo Açılan, Metin Keleş, 
 
6 OCAK
 
Şanlıurfa 1 nolu T Tipi K.C.İ.K: Sinan Çelik, Ali Erdem, Rıza Yüksekbağ, Muhammed İlgün, Enver Kanmaz, 
 
8 OCAK
 
Bafra T tipi C.İ.K: Kinyas Atiman, Sinan Salhan, Rıdvan Kılıç, M. Sıddık Özbakış, Halit Çankaya, Abdullatif Teymur, 
 
15 OCAK
 
Kandıra  1 nolu F Tipi C.İ.K: Sebahat Tuncel, Selma Irmak, 
 
Bakırköy Kadın kapalı C.İ.K: Nesrin Akgül, Gurbet Ektiren,
 
16 OCAK
 
Bolu F Tipi C.İ.K: Ahmet Emin Eren, Hayri Demir, Hüseyin Barsak, Selami Kılıçaslan, İsmail Kocaman, 
 
Bursa H Tipi C.İ.K: Mithat Tunç, Metin Çakır, Sinan Gökçe, Nurullah Yılmaz, 
 
Şırnak T tipi C.İ.K: Hakan Kutluk, Agit Bilik, Osman Beytur, 
 
Tarsus 3 nolu T Tipi C.İ.K: Cevzet Derez, Suat Uğur,  
 
17 OCAK
 
Patnos L Tipi C.İ.K: Veli Cindal, Emre Yalçın, 
 
18 OCAK
 
Balıkesir Kepsut L Tipi C.İ.K: Mazlum Cesur, Muhtesim Ertuğrul, Tarık Alıcı, Mehmet Aşkara, 
 
Burhaniye D Tipi C.İ.K: Hüseyin Duman, Ali İhsan Dost, 
 
20 OCAK
 
Bayburt M Tipi Kapalı C.İ.K: Zeynep Topçu, Tuğba Can, Serfiraz Demirer,
 
25 OCAK
 
Şakran 1 Nolu T Tipi C.İ.K: İlhami Çınar, Engin Ulugana, Serbülent Yaman, 
 
Şakran 3 Nolu T Tipi C.İ.K: Faik Kımış, İsmail Genç, Mehmet Ümit, Suat Gürbüz, Uğur Ataman, 
 
Şakran 4 Nolu T Tipi C.İ.K: Serkan Şahin, Murat Devran Makas, Enver Ahmet, Abdullah Gür, Barış Önen, Mehmet Emin Dağ, Yasin Aka, 
 
Maltepe 2 Nolu L Tipi C.İ.K: Velat Kazanççi, Uğur Onur, 
 
Kayseri Kadın K.C.İ.K: Sinem Oğuz, Yazgül Şahin, Yaprak Taşçı, 
 
28 OCAK
 
Gaziantep L Tipi C.İ.K: Abdullah Kurt, Uğur Coşar, Şaban Yener. 
 
30.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz