Barış Atay Serbest bırakıldı. İşte İlk Açıklaması

Barış Atay Serbest bırakıldı. İşte İlk Açıklaması

Barış Atay Serbest bırakıldı. İşte İlk Açıklaması

Ahmet Hakan’ın tetikçiliği sonrası ev baskınıyla gözaltına alınan ve gözaltı süresinin 24 saat daha uzatıldığı açıklanan Barış Atay serbest bırakıldı.

‘Tekmeci müşavir’ Yusuf Yerkel’in ‘özrü’nden sonra yaptığı açıklamalardan sonra sabah saatlerinde gözaltına alınan oyuncu Barış Atay geceyarısı serbest bırakıldı.

Avukat Efkan Bolaç Twitter hesabından Barış Atay'ın serbest bırakılacağını duyurarak şöyle yazmıştı:

"Barış atay serbest bırakılıyor. Az önce emniyetten aradılar barışı almaya gidiyorum. Dayanışma her şeydir bu unutulmasın..

Bianet'te yer alan habere göre Barış Atay, avukatı Efkan Bolaç aracılığıyla ilettiği mesajında, “Ahmet Hakan’ın talimatı yerine ulaşmış” dedi.

Atay’dan ilk açıklama

Serbest kalan sanatçı Barış Atay İleri Haber’e açıklamalarda bulundu. Atay, “Bir manipülasyon sonucu gözaltına alındım. Bazı basın mensuplarının nasıl bir tetikçiye döndüğüne de tüm çıplaklığıyla Türkiye tanık oldu. Ama ben şunu tekrar ediyorum, bir işçiye, halka karşı işlenen suçlar özürle geçiştirilemez. Yargılanmak zorundalar ve peşlerini bırakmayacağız. Durumum iyi, tüm dostlara, yoldaşlara, desteğini esirgemeyen herkese selamlar.” ifadelerini kullandı.

17.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz