Baklavacılar Artık Karton Kutuları" baklava Fiyatına" Satamayacak

Baklavacılar Artık Karton Kutuları" baklava Fiyatına" Satamayacak

Gaziantep Valiliği açıklama yaptı

Gaziantep'te baklavacıların baklavaları tartarken karton kutuları da " baklava fiyatına" satmaları yönünde şikayetlerin artması üzerine valilik harekete geçti. Kutunun darasına ( ağırlığını) almadan satış yapanlar hakkında yaptırımlar uygulanacak.

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

"Geniş bir ürün yelpazesine sahip Gastronomi şehri Gaziantep’in uluslararası coğrafi işareti almış ürünü Gaziantep Baklavası’nda yeni bir düzenlemeye gidiliyor.

İlimizde baklava satışı yapan bazı işletmelerin satış yaparken karton kutunun darasını almadan tartım yaparak satış yaptığı,karton kutuların baklava fiyatı üzerinden vatandaşa satıldığı şikâyetleri üzerine harekete geçildi.

Gaziantep Valisi Davut Gül başkanlığında gerçekleştirilen Coğrafi İşaretli Ürünleri Değerlendirme Toplantısı’nda alınan kararla 01.01.2020 tarihi itibari ile tüm esnafın terazilerini ambalaj malzemesinin darasını alarak,  ambalaj malzemesinin vatandaşa baklava olarak satışını engelleyecek şekilde ayarlanması için gerekli uyarı ve bildirimler yapıldı.

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren piyasada başlatılacak etkin kontrol ve denetimlerde düzenlemeye uymadığı tespit edilen işletmeler hakkında yaptırımlar uygulanacaktır."

7.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Ülkede her dert bitti bu mu kaldı "sayın vali" bey???? Saray yollamazsa ben size kutusuz bir kilo baklava yollayacağım. Derin üzüntülere dalmayn!!!
Bahattin Gülyuva8 Eki 2019 20:34:15