Bakınız; Gaziantep'te Bir Eşeğe Ne Yaptılar?

Bakınız; Gaziantep'te Bir Eşeğe Ne Yaptılar?

Bakınız; Gaziantep'te Bir Eşeğe Ne Yaptılar?

Mecliste hayvan hakları gündemdeki yerini korurken Gaziantep'te, bir eşeğe akıl almaz işkence uygulandı.Eşeğe işkence yapanlar işkenceden sonra penisinide iple sıkı sıkıya bağlayıp ölüme terk ettiler.

Gaziantep'in Yavuzeli ilçesi Sarılar Mahallesi'nde meydana gelen olayda, ayaklarına çivili sopayla vurularak yaralanan ve iple bağlanan sıpayı görenler durumu merkezi Gaziantep'te bulunan Canlı Hayatını İyileştirme Derneği'ne (CAHİDE) bildirdi. İhbar üzerine gelen dernek yetkilileri, acı içerisinde kıvranan eşeği havyan ambulansıyla derneğin bakım evine götürdü. Burada tedaviye alınan eşeğin ayaklarının kesici aletle yaralandığı belirlendi.

Eşaği  kötü durumda bulduklarını söyleyen CAHİDE Yönetim Kurulu üyesi Cemal Güneş Tosun, "Bu eşek için Sarılar Mahallesi'nden ihbar geldi. Gittik çok kötü vaziyetteydi. Çok kanaması vardı. Yaklaşık 2 saat içerisinde ipi çıkarttık. Cuma günü tedavi için Hatay Veteriner Fakültesi'ne göndereceğiz. Bacağına tahminime göre çivili bir tahta ile vurmuşlar. İşkence görmüş.  Hayvanlarımız hep mal kapsamına giriyor. Ne zaman bunlar can kapsamına girerse bu işkenceler bitecektir. Meclis'ten bu hayvanlar ile ilgili yasanın bir an önce çıkmasını istiyorum" dedi.

www.gaziantephaberler.com

 

 

13.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz