Amerika' ya Nasıl Hızlı Kargo Gönderebilirim?

Amerika' ya Nasıl Hızlı Kargo Gönderebilirim?

Amerika' ya Nasıl Hızlı Kargo Gönderebilirim?

KargomKolay.com ile yurtdışı kargo gönderimlerinin artık daha hızlı ve kolay bir hale geldiğini söylemek istiyoruz. Sektörde sunulan ayrıcalıklı hizmetler ile kargo firmalarının hizmet kalitelerinde önemli değişikliklerin olduğunu belirtmekte fayda var. Yurtdışı kargo hizmetleri ile yapılan gönderimlerin hız kazanması ve daha kısa zaman içerisinde alıcıya ulaştırılması çeşitli nedenlere dayanıyor. Bu nedenler arasında ön plana çıkanlar uçak kargo ve ulaşımdaki kolaylık oluyor. Artık insanlar da dahil olmak üzere en uzak ülkelere ortalama 12 saat içerisinde ulaşabiliyor. Hal böyle olunca bir ürün yanda hizmetin gönderiminin de çok uzun sürmesi beklenemezdi, ancak son zamanlarda gönderim sürelerinin oldukça kısaldığı yadsınamaz bir gerçek. Üstelik gönderim süreleri pek çok yurtdışı gönderimi için aynı sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Türkiye’den Amerika’ya kargo nasıl gönderebilirim? sorusu da kargo firmalarının verdiği geniş kapsamlı dağıtım hizmetleri ile aslında yüzeysel de olsa bir cevap bulmuş oluyor. KargomKolay.com ile artık Amerika gibi uzak mesafede yer alan bir ülkeye ortalama 2 iş gün içerisinde kargo ulaştırmak mümkün. Uçakla ulaşımın yarım gün kadar sürdüğü Amerika için bahsetmiş olduğumuz kargo gönderme süresi oldukça ideal. Hatta iyi denebilecek derecede. Tabi kargolar tarafından verilen hızlı gönderim sürecini göndericilerin de desteklemesi gerekiyor. Yani bunun anlamı kargonun gönderilecek olduğu ülkenin gümrük şartlarından doğru paketleme ve bilgilendirmeye kadar her şeyin düzenli bir şekilde yapılması ve gönderinin herhangi bir engele takılmaması. Yani iş sadece kargo firmaları ile bitmiyor. Kargo firmaları ürünlerin hızlı bir şekilde diğer yurtdışına gönderilmesinde önemli bir role sahip olabilir ancak kargonun gümrükte takılması alıcıya ulaşmasının günler sürmesine neden olur. Bu nedenle göndericiler de kargo gönderilerini belirli kurallara göre hazırlamalı ve kargoya vermelidir.

Yurtdışına Kargo Gönderirken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Yurtdışı kargo gönderme işlemleri yurtiçinde olduğu gibi gerçekleşmez. Bu nedenle gönderim yapılmadan önce, işin uzmanı olan KargomKolay.com ile görüşüp, bazı konularda bilgi edinmek ve bunun ardından kargo paketini hazırlamak gerekir. Yurtdışı kargo gönderimlerinde hem gönderilecek ülkenin hem de kargonun yurtdışı gönderim olması nedeniyle bazı koşullara sahip olduğu bilinmelidir. Şimdi, yurtdışı kargo gönderimi sırasında nelere dikkat edilmesi gerekir? bunlara bakalım.

  • Yurtdışına kargo gönderirken tercih ettiğiniz firma sizin için koli tedarik etmeyebilir. Böyle bir kargo seçiminde bulunursanız, kolinizi kendiniz ayarlamanız gerekir.
  • Kargo paketinin belirli bir konumuna adresin yanı sıra alıcı telefonu da mutlaka eklenmelidir.
  • Yurtdışı gönderimlerde cam şişe, kum ya da bıçak gibi tehlike oluşturacak araç ve gereçleri gönderemezsiniz. Bunlar için özel izin alınması gerekebilir.
  • Paketiniz uzun bir yolculuğa çıkacağı için düzgün bir şekilde paketlemek yolda istenmedik durumların ortaya çıkmaması adına önem arz eder.
  • Bunların yanı sıra hangi ülkeye gönderim yapılıyorsa ülkenin gümrük vergisi limitinin öğrenilmesi ve buna göre gönderim yapılması gerekir. Eğer limiti aşan bir gönderi ise vergi alıcıya yansıtılır ve e-ticaret ya da micro ihracat yapan biriyseniz bu durum müşterinin hiç de hoşuna gitmeyecektir. Hatta alıcının vergi ödemesi bir daha sizden alışveriş yapmamasına dahi neden olabilir.

Mikro İhracat Nedir?

Kargo firmalarının yurt dışına hızlı gönderim yapmaya başlamaları çeşitli avantajların da ön plana çıkmasına neden olmuştur. Bunlardan biri mikro ihracat olarak ifade edilebilir. Mikro ihracat sayesinde insanlar belirli limitler altında ürün ya da mallarını yurt dışı alıcılara satabilmekte ve bu şekilde kazanç elde edebilmektedir. Hatta pek çok kargo firmasının Mikro ihracat yapan kişi ya da kurumlara özel avantajlar sağladığını söylemek yanlış olmaz.

KargomKolay.com ile Mikro ihracat sayesinde kilo olarak 150 kg, bedel olarak ise 7500 Euro’yu geçmeyecek şekilde kargo gönderimi yapmak mümkündür. Bu alışveriş sistemi sayesinde en uzak mesafede yer alan ülkelere dahi paket gönderimi yapmak mümkündür. Üstelik oldukça hızlı ve kolay bir şekilde. Mikro ihracat yapmak için bazı belgelere de sahip olmak gerekir. Gerekli belgeleri tamamlayan kişi ya da kurumlar istedikleri şekilde belirlenen limiti aşmadan Mikro ihracat yapabilir.

Amerika dahil olmak üzere yurtdışı gönderimlerinizi yaparken belirli koşullar olduğunu ve bu koşullar altında kargo gönderimi yapabileceğinizi unutmayın. Siz de kargo sektöründe kaliteli ve hızlı hizmetler veren bir firma arıyorsanız, KargomKolay.com firması beklentilerinizi karşılama konusunda sizlere etkili çözümler sunabilir. KargomKolay.com firması ile ilgili detaylı bilgilere https://www.kargomkolay.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

5.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz