Akşener'in yeni partisinin Gaziantep İl Başkanı Kim Oluyor

Akşener'in yeni partisinin Gaziantep İl Başkanı Kim Oluyor

Akşener'in yeni partisinin Gaziantep İl Başkanı Kim Oluyor

Eski MHP’li Meral Akşener’le birlikte çalışan Cihan Paçacı, kurulacak parti hakkında bilgi verdi. Bu arada Akşener'in partisinin Gaziantep İl Başkanlığı için bazı isimler ön plana çıkıyor.

Akşener gibi MHP’den ihraç edilen isimlerden Ümit Özdağ, yeni parti için birlikte çalışmaya başladıklarını söylemiş, Sinan Oğan ise MHP kongresinde genel başkanlığa aday olacağını açıklamıştı.

Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Paçacı’nın Akşener’in kuracağı partiyle ilgili verdiği bilgilere yer verdi.

Kasıma sarkmayacak

Yazıda belirtildiğine göre, genç, kadın ve yeni isimlerle dolu 75 kişilik bir kurucu ekibin oluşturacağı parti en geç ekim sonuna kadar kurulacak, kasıma sarkmayacak.

Özdağ, Akşener’in yanında yer alırken, Koray Aydın’ın da en kısa zamanda yeni partiye katılması ‘umuluyor.’

Kendisini MHP’ye alternatif olarak konumlandırmayacak parti merkezde yer alacak, Cumhuriyet’in kurucu değerlerine bağlı ve dindarların özgürlükleri konusunda hassas olacak.

İsmi yeni olacak

Paçacı, partinin temel hedefinin, ilk seçimde ‘bugünkü siyasi tabloyu değiştirmek’ olduğunu belirtti.

Paçacı’nın kaydettiğine göre partinin ismi yeni olacak, ‘eski partilerin isimlerini yeniden diriltmek gibi bir yaklaşım yok’.

Olay medya'nın haberine göre; Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ ile birlikte kurulacak olan ve Meral Akşener’in de genel başkan olması beklenen yeni partinin il başkanı dedikodu ve iddialara göre, uzun yıllardır MHP saflarında mücadele eden Şahinbey MHP ilçe başkanlığına da yapan Mustafa Altınbaş’ın olacağı ileri sürüldü.

10.08.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz