AKP Gaziantep Milletvekili Listesinde FETÖ Tartışması

AKP Gaziantep Milletvekili Listesinde FETÖ Tartışması

FETÖ'yle mücadelede medyada ismi çok çıkanlardan biri olan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar aday olamadı ama FETÖ bağı nedeniyle kesinlikle aday yapılmayacağı düşünülen bazı isimler yeniden aday listesine girdi.

24 Haziranda yapılacak olan genel seçimlerde siyasi partiler aday listelerini dün YSK’ya teslim etti. Listelerin son hali bugün basına yansıdı.Aydınlık Gazetesi gelişmelerle ilgili olarak müthiş bir iddiayı sayfalarına taşıdı. Aydınlık'a göre; FETÖ'yle mücadelede medyada ismi sıkça yer alan biri olan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar aday olamadı ama FETÖ bağı nedeniyle aday yapılmayacağı düşünülen bazı isimler yeniden aday listesine girdi.

İŞTE AYDINLIK GAZETESİ'NDEKİ O HABER

Bu nedenlerle de AKP Gaziantep Milletvekili Aday listesi Gaziantep’te FETÖ tartışmalarını başlattı. AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar aday olamazken aile çevresi FETÖ'yle anılan Ahmet Uzer 2’nci sıradan yeniden aday oldu. Ahmet Uzer’in hem yeğeni hem de dünürü olan Akcan ailesinin ismi Nakıpoğlu iddianamesinde geçiyordu. Yine diğer bir yeğeni Serkan Uzer FETÖ suçlamalarından dolayı halen firari durumda. Ahmet Uzer’in oğlu Avukat Sinan Uzer de FETÖ/PYD’den yargılanan Hüseyin Nakıpoğlu’nun avukatlığını yapıyor. Önceki seçimlerde Ahmet Uzer’in adaylığında Hüseyin Çelik ve Bülent Arınç’ın etkili olduğu konuşulan bir diğer konu..

AKP Gaziantep aday listelerine altıncı sıradan giren Ali Şahin de FETÖ bağı nedeniyle AKP Genel Başkanlığı ve Başbakanlıktan istifa etmek zorunda kalan Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığı döneminden AB Bakanlığı Başkan Yardımcılığı yaptı. Davutoğlu’nun ekibinden diye biliniyor.

AKP Gaziantep sekizinci sıra adayı ise M. Sait Kirazoğlu, soyadının Kiraz olduğu sonradan değiştirildiği ve Kiraz ailesinin hangi dinci örgütle bağlantılı oldukları da biliniyor. Dokuzuncu sırada ise FETÖ/PYD’den el konulan Naksan Holdinge kayyum olarak atanan Yaşar Atılgan var, şirkette kayyum döneminde çeşitli şaibeler yaşanmıştı.

.

22.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz