Akit Gazetesi, Rektör Gür'ün eşi Mehtap Yılmaz'ı Kovdu

Akit Gazetesi, Rektör Gür'ün eşi Mehtap Yılmaz'ı Kovdu

Mehtap Yılmaz havalimanı işçileri için " Bu itler, bitlendik diyorsa biber gazı sıkıp içlerindeki şeytanı çıkartacaksın" demişti.

Gaziantep Üniversitesi ( GAÜN) Rektörü Prof.Dr.Ali Gür'ün eşi olay Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz’ın işine gazete yönetimi tarafından son verildi.  Mehtap Yılmaz, Twitter hesabından, “Yeniakit Gazetesi, yazılarıma son vermiştir. Bilginize...” diye yazarak işine son verildiğini duyurdu.

Yılmaz'ın TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’a ağır sözler sarfettiği köşe yazısı yayınlanmamıştı. 

Bülent Arınç, Habertürk'te katıldığı bir programda "Abdullah Bey'e reva görülen terbiyesizlikleri affedemem. Gül'ün adaylığı konusu hataydı, önüne geçtim” demişti. Arınç ayrıca, Gül'ün kendisine yönelik hakaretlere zamanında cevap vermesi gerektiğini de belirtmişti.

Bunun üzerine Mehtap Yılmaz, "Şimdi sana karşı susmamız, Reis’in yani liderimizin gül hatırınadır! Reis’in arkasına saklanıp asabımızı bozma! Yoksa o putlaştırdığın sureti paramparça etmesini çok iyi biliriz!" ifadelerinin yer aldığı yazısının sansürlendiğini söylemişti.

Mehtap Yılmaz ayrıca, 3. havalimanındaki çalışma ve yaşam koşullarını protesto eden işçilere, "Bu itler, bitlendik diyorsa biber gazı sıkıp içlerindeki şeytanı çıkartacaksın" demişti.

İŞTE MEHTAP YILMAZ'IN TWİTTER PAYLAŞIMI

 

  1. Kısmet bu kadarmış...

  2.  

    Yeniakit Gazetesi, yazılarıma son vermiştir. Bilginize...

11.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz