Ahmet Türk’ten açlık grevlerine ilişkin önemli  açıklama

Ahmet Türk’ten açlık grevlerine ilişkin önemli açıklama

Ahmet Türk’ten açlık grevlerine ilişkin önemli açıklama

Leyla Güven’in başlatmış olduğu greve destek amacıyla Mardin’de devam eden destek eylemini ziyaret eden Kürt siyasetçi Ahmet Türk, önemli açıklamalarda bulundu. 

Tecrit uygulamasına karşı HDP Hakkari Milletvekili ve DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in 27 gün önce başlatmış olduğu açlık grevi eylemine destek vermek amacıyla HDP Mardin milletvekilleri Ebru Günay ve Tuma Çelik’in gerçekleştirdiği eyleme deneyimli Kürt siyasetçi Ahmet Türk de destek ziyaretinde bulundu. Ziyaret kapsamında HDP Mardin İl binasına gelen Ahmet Türk ve beraberindeki heyet açlık grevi eyleminde olan vekillerle bir süre sohbet ederek eylemlerinin başarılı olması dileklerinde bulundu.

Kürt siyasetçi Ahmet Türk, açlık grevi eylemine ilişkin değerlendirmede bulundu. Türkiye’de bir adaletsizlik ve çözümsüzlüğün devam ettiğini her alanda gördüklerini dile getiren Türk, insan hakları açısından açlık grevini çok fazla tasvip etmeseler de “Türkiye’deki zulüm politikası karşısında insanların kendilerini ifade etmesi, bu zulme karşı olduklarını göstermesi açısından böyle bir eyleme başvurulmak zorunda kalınıyor” dedi. HDP milletvekilleri ile belediye başkanlarının tutuklandığı bir dönemden geçildiğini dile getiren Türk, “Sayın Öcalan ile ilgili hukuksuz bir tecridin devam ettiğini biliyoruz. Bütün bunların kamuoyuna yansıması, dünyaya yansıması, bu zulüm politikalarının yansıması açısından ortaya konulmuş bir eylemdir. Milletvekillerimiz ve birçok arkadaşımız bu hukuksuzluğu kırmak, bu tecridi kırmak, bu tecridin hukuksuz olduğunu dünyaya duyurmak için böyle bir eylemi gerçekleştiriyoruz. Kendilerini kutluyor, başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

4.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz