Vatanseverlik ve Kahramanlık dersi verenler

Nazlı Bildirici

Vatanseverlik ve Kahramanlık dersi verenler

'Vatansız' kalınca, dedeleri Balkanlardan Türkiye'ye sığınan ve İzmir'de sokaklarda yatan kuzenlerim, bugün Türkiye'de Suriyeli istemiyor.

Şaka gibi. Tek kurşun atmadan memleketini 'Yunan'a teslim edenlerin torunları, bugün Suriyelilere 'vatanseverlik' ve 'kahramanlık' dersi vermeye kalkıyor. Üstelik, savaştan kaçan Suriyelilerin, kendilerine göre 'hâinlik' olan bu durumunu, damarlarında onlar gibi 'asil Türk kanı' taşımıyor olmalarına bağlıyorlar.

Tek kelime Türkçe bilmeyen insanların torunları yapıyor bunu! İşin garibi, dedeleri 'bizzat' Suriyeli olan öteki kuzenlerim de onlara destek veriyor.

Kiraların yükselmesinden işsizliğe varıncaya kadar ne kadar sorun varsa hepsinin faturasını kestikleri 'Suriyeliler' defolup gidince bütün sorunlarımız çözülecek, cennet vatanımızda refah içerisinde yüzeceğiz.

Sanki onların vatansız kalmalarına biz sebep olmamışız gibi, onları vuran silâhları biz göndermemişiz gibi, hayatımıza kaldığımız yerden mutlu mesut devam edeceğiz.

Sınıf bilincini falan geçtim, bir halk ancak bu kadar 'belleksiz' olabilir. Bu 'vatan' denilen şey, önce kim gelirse onun oluyor herhâlde, batan geminin malları gibi kapanın elinde kalıyor sanırsam

26.12.2016 (Nazlı Bildirici)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR