TÜRKİYE'DE İKİ HÜKÜMET !..

TÜRKİYE'DE İKİ HÜKÜMET !..

Dünya da görülmemiş kimsenin kabul edemiyeceği bir olay,malesef Türkiye mizde yaşanıyor.Bir hükümetimiz varken,ikinci hükümet GAZİANTEP te. Hemde Suriye uyrukluların kurduğu, GEÇİCİ SURİYE hükümeti.


One ala; toprağımızda iki hükümet,biri Angara da,Diğeri Ayıntap (Antep) ta.


Uluslararası hukuk kuralları ne diyor acaba ?


Bununla ilgili CHP Şahinbey Mecilis üyesi Uğur KALKAN kardeşimiz,bir vatandaş olarak bu durumu öğrenmek için Başbakanlık makamına bir dilekçe ile başvuruda bulunuyor.sorular şunlar ;


1) Gaziantep'te Suriye Geçici Hükümeti isimli bir hükümet var mıdır?
2) Böyle bir hükümet varsa;harcamaları nerden karşılanmaktadır
3) Ülkemizde ikinci bir hükümetin varlığı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na,Devletler Arası Hukuk'a ve Birleşmiş Milletler Sözleşmesine uygun mudur?
Gelen Cevap;
Başvuru metninde belirtilen hususlar ile ilgili olarak; 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu’ nun sınırlarını düzenleyen dördüncü bölüm, 16. Maddesinde “Açıklanması halinde devletin emniyetine, dış ilişkilerine, milli savunmasına ve milli güvenliğine açıkça zarar verecek ve niteliği itibariyle Devlet Sırrı olan gizlilik dereceli bilgi veya belgeler, bilgi edinme kapsamı dışındadır.” Hükmü gereğince belirtilen konu hakkında bilgi verilememektedir.Hukuksal olarak ne mahsuru olur ? şaşırmamak elde değil.Sorulan soru, içerde kaç kişi var, ne yapıyorlar,görevleri nelerdir, Türk hükümeti ile hangi konularda işbirliği yapıyor, sorusu mu soruluyor da,gizlilik miş ?Hadi ordan kimi kandırıyorsunuz,ancak % 45 kandırırsınız !Ben toprağımda ikinci bir hükümet istemiyorum……Suriye de kirli savaşa ortak olmak istemiyorum……..IŞİD in olası saldırısında çevresinde binlerce Antepli zarar görecek …….Türk hükümeti,Suriye geçici Hükümeti ile hangi çıkarlar içindeler …!Bizim Suriye Halkı ile neden sorunumuz olsun ……!Yüzyıllarca kardeş gibi yan yana yaşadık…….Sınır ticaretini bitirdiler,binlerce insan işsiz ve ekmeksiz kaldı….HEYYYY HÜKÜMET BU SORULARIN CEVABINI BEKLİYORUZ VATANDAŞ OLARAK.

23.12.2014 (Ali Vefa Yurdal)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR