Tıp Fakültesinde Tanzim Satış!

Cesur Gürsel

Tıp Fakültesinde Tanzim Satış!

Takvimler 2004 yılını gösteriyordu. Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümüne kaydımı yaptırıp üniversiteye adımımı atmıştım. Büyük hedeflerim vardı. Ancak bulunduğum üniversitede bilgisayar bölümü hocamız İktisat mezunu biriydi. Basit bir problemle 4 ders uğraşıp çözemediğini çok net hatırlıyorum. İkinci sınıfa geçtiğimizde web programlama, web tasarım dersimiz vardı. O dersimize de Ziraat mezunu bir öğretmen girmişti. Web sitesi yapamadan mezun olduk. Temel elektronik dersimiz vardı. Elektronik hocası yoktu. En önemli dersimizi göremedik ve bu benim iş yaşamımı olumsuz etkiledi. Daha açık söyleyeyim. Bizim Üniversitede Bilgisayar bölümünden mezun olup format atamayan onlarca öğrenci vardı...

Batıya baktığımızda çoğu üniversitede bilim insanları kansere yeni tedavi yöntemleri geliştiriyor. Üstelik son gelinen aşamada kemoterapi ya da radyoterapi olmaksızın sağlam hücrelere zarar vermeyen, sadece kanserli hücreleri hedef alan tedavi yöntemi fareler üzerinde başarılı sonuçlar veriyor.

Yine gavur dediğimiz başka bir ülkedeki üniversitede diyabet için insülinle ilgili vücuda iğne yapmadan geliştirilen bir yöntem var. Fakat bizim ülkemize bakıyorum. Günümüzde bile Üniversitelerimizde değişen çok bir şey olmadığını görüyorum…

Zira İzmir 9 Eylül Üniversitesine Cumhurbaşkanı tarafından atanan Rektör Nükhet Hotar Tıp Fakültesine tanzim satış kurup patates, soğan falan satıyor! Yaptığı açıklama ise aynen şöyle:

"İzmir'de örnek bir projeyi daha hayata geçiren üniversitemiz, mensuplarımızın uygun fiyatlarla meyve sebze satın alabileceği 'DEÜ Manav' standının ilkini Tıp Fakültemizdeki kantininde hizmete açtı. Hayırlı olsun".

 

11.03.2019 (Cesur Gürsel)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Virüsten Nasıl Kurtuluruz?

Tütün

Yağmurun iki Yüzü

Operatör Depremi!

Yasaklar Kenti!

Eylül Kapıda

İstanbul Seçimi ve Zamlar!

Dolar'ın Ateşi Düşmüyor

Menemen Hanım ve Pilav Bey