Teknolojide Çin İşkencesi

Cesur Gürsel

Teknolojide Çin İşkencesi

 Eskiden insanlar boş zamanlarını kıraathanelerde falan geçirirdi. Günümüzde ise bunun yerini teknoloji oyuncakları almış durumda. Benim de kıraathane alışkanlığım yok. Bu yüzden boş zamanlarımda mobil oyun oynuyorum. Oyun, gerçek insanlarla iletişim kurabildiğimiz ve gelişerek savaşma mantığındaki rol yapma oyunlarından. Oyunu Çinliler yapmış ve tamamen para kazanmak üzerine kurgulanmış. "Free to play..." aslında oynaması bedava ancak oyuna para yatırmadan oynarsan hem çok geç gelişiyorsun, hem de diğer oyunculardan sürekli dayak yiyorsun.

            Hal böyle olunca ve yılbaşı nedeniyle oyuna çok güzel bir etkinlik gelince ben de fırsat bu fırsat diyerek oyuna küçük bir miktar para yatırdım. Oyun firması paramı aldı ancak ödüllerimi vermedi. Destek isteyince de teknik bir sorun olduğunu söylediler... ve bugün tam 17 gündür sorunumuz devam ediyor. Oyunun sosyal medya hesabına baktığım zaman yalnız olmadığımı da gördüm. Benim gibi yüzlerce insanın parasını alıp ödüllerini teknik arıza sebebiyle göndermemişler(!)

            Hemen ilk aklıma gelen çiftlikbank olayı oldu. Belki de paralarımızı alıp, oyunu kapatıp gidecekler. Ya da gerçekten ciddi bir sorun var ve çözmek için uğraşıyorlar. Oyun firması bu konuda net bir açıklama yapmıyor. Dolayısıyla da satın aldığımız ödülleri beklerkenki süreç tam bir işkenceye dönüşüyor.

Bu belirsizlik günler ilerledikçe daha çekilmez bir hale geliyor. Örneğin oyunu bırakanlar mı ararsınız, küfür edenler mi ararsınız, mahkemeye vereceğim diyenler derken oyunun farklı ülkelerdeki serverlarında sorun olmadığını ve oralardaki ödüllerin hem daha iyi hem de bizden çok daha ucuz olduğunu gördüm.
            Artık Türkiye'nin havasından mıdır? Suyundan mıdır? Oyun burada pahalı ve sorunlu... 1'e 3 kazanma umuduyla yatırılan paralarla 3'ün 1'ini aldık.

11.01.2019 (Cesur Gürsel)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Virüsten Nasıl Kurtuluruz?

Tütün

Yağmurun iki Yüzü

Operatör Depremi!

Yasaklar Kenti!

Eylül Kapıda

İstanbul Seçimi ve Zamlar!

Dolar'ın Ateşi Düşmüyor

Menemen Hanım ve Pilav Bey