SINIRDA Kİ ATEŞ İÇİMİZİ SARDI

SINIRDA Kİ ATEŞ İÇİMİZİ SARDI

Bir yanım deniz, bir yanım kara, deniz de mi öleyim, Kara da mı ?
Ölüm nerde nasıl olursa olsun,gideceğin yer kara toprak.! Kobani de yaşanan insanlık dramını milyonlar sadece izliyor.İzleyin beyler bir gün kapınızı çalarsa Işid iş içten geçmiş olacak.Suriye de Esadı deviremeyen,devşir me ordu Işid sıkıştığı yerden kendine yol bulmak için,tüm gücü ile Kobani ye saldırmakta.Bir yandan Irak içinde kudurmuş ağzı salyalı gezen bu çeteye dünya insanları dur demeli.Denmezse binlerce insan bu çete tarafından katledilecek.Kadınlar tecavüze uğrayacak,kadınlar köle pazarlarında satılacak.

Hey,insanım diyen insanlar, sınırlarımızı elek haline çevirmiş bir hükümeti bu dramın altında kalacak.Suriye için ESET diyen bu zihniyet,3 saatta ŞAM dayız diyen başbakan, hala Suriye dimdik halkı ile kucaklaşıyor.Siz hala pragmatik hayalleriniz içinde kaldıkça insanlık suçu işlemeye devam edeceksiniz.Kobani ye giden kapıyı kapattınız. O kadar insanı açlığa mahkum etmeye çalışmanız hangi din,hangi kitap,hangi İslam dini bunu kabullenir....
Kurtuluş savaşında Atatürk ün yanında olan Kürt halkı idi.Şimdi de Türk halkı Kobani de kürt halkının yanında olmalı.Kardeş kanı akmasın.Topraklar bereketli Dicle nin,Fırat ın suyu ile sulansın,kanla değil. Kobani ye yanarken şimdi içimizde ki topraklardaki kana yanmaya başladık.Altı ilde sokağa çıkma yasağı,İstanbul ilçeleri kan içinde.Bu kan durmalı,durdurulmalı.Akp hükümeti acil barışa damga vuracak tedbirler almalı.AKP ve Hükümet IŞİD e hala terörist demediği sürece,bu kanın durduramayacaklar.TV ve sosyal medyada bu akış devam ettiği sürece Kobani nin ateşi Türkiye de yanmaya devam edecek. Kürt,Türk ırkçılığı yapıldığı sürece bu nu durdurmak çok zor. İçimizde ki provakasyonlara kulak vermeyelim.Sağ duyu ile hareket edelim.
Ağaç keser gibi kafa kesen bu çeteye güç verdikçe,insalık adına suç işlemeye devam edeceğiz.Bir an kendinizi o bıçağın altında olduğunuzu görürseniz bir şeyler değişir.Yoksa her gün haberlerde kaç kişi öldü, kaç kişinin kafası kesildi,kaç kişi tecavüze uğradı onları dinler tespih sayar gibi sayarız…
Hey Türk Halkı,Hey Kürt Halkı öteleştirmeden uzak kalın.Dost ellerinizi uzatın.Değer verilen topraklara,kişiliklere saygılı davranın ki BARIŞ gelsin.
Çözüm BARIŞ BARIŞ BARIŞ BARIŞ…..

9.10.2014 (Ali Vefa Yurdal)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR