SEVGİLİ CHP’li DOSTLAR!

SEVGİLİ CHP’li DOSTLAR!

CHP ÜYESİ OLMADIĞIM, HİÇ BİR PARTİYE ÜYE OLMADIĞIM  HALDE ,  GÖZLEMLERİME, İZLENİMLERİME, GENEL POLİTİK GİDİŞE  DAYANARAK  ÇIKARIMLARIMI ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM SEVGİLİ OKURLAR!

 

.KIZMAK, GÜCENMEK YOK.

 

ARTIK HER ELEŞTİRİDE OLDUĞU GİBİ “ŞİMDİ SIRASI  MI?” DEMEK DE YOK. ÇÜNKÜ 1973’TEN  BU YANA  BÖYLE DİYENLERE BAKARSAK SIRANIN GELECEĞİ DE YOK. YALNIZCA DÜŞÜNÜP SORULARA YANIT VERİRSENİZ BEN DE AYDINLANACAĞIM. “SIRA” SORUNU ARTIK HİÇ AYDINLATICI  DEĞİL ÇÜNKÜ.

 

HEMEN BELİRTEYİM Kİ HEDEFİM, NEZAKETİNE ZARAFETİNE SÖZ  SÖYLEYEMECEĞİM  CHP BAŞKANI  DEĞİL. ARTIK ÇOK AÇIK GÖRÜLEN BİR BÜYÜK  KUŞATMADAN VE BUNU KIRMAKTAN SÖZ EDECEĞİM.

 

GERİLERE GİTMEDEN, YAKIN TARİHTEN BAŞLAYALIM.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANI R.T.ERDOĞAN’A MİLLETVEKİLLİĞİ YOLU NASIL AÇILDI?  KİM YA DA KİMLER ÖN AYAK OLDU?

 

E.İHSANOĞLU, NEDEN HİÇ KİMSENİN, MYK’nın BİLE  HABERİ OLMADAN  C.BAŞKANI  ADAYI  OLUVERDİ VE KILIÇDAROĞLU BÜTÜN SORUMLULUĞU KENDİ ÜZERİNE ALDIĞINI AÇIKLADI?

 

BİR KİTLE PARTİSİ OLAN, İÇİNDE ÇEŞİTLİ KANATLARI BARINDIRMASI  DOĞAL OLAN CHP’DEN BİRÇOK  İNSAN VE A. NAZLIKAYA NEDEN İHRAÇ EDİLDİ? BU KARARLARA VARINCAYA KADAR PARTİ İÇİ DEMOKRASİ NE KADAR İŞLETİLDİ?

 

DOKUNULMAZLIKLAR  KALDIRILIRKEN HIRSIZLIKLARIN, YOLSUZLUKLARIN ÜZERİNE GİDİLMEYECEĞİ, BAŞTA HDP OLMAK ÜZERE SIRAYLA TÜM MUHALAFETİ  ÖRSELEMEYE YÖNELİK OLDUĞU BİLİNEREK NİÇİN CHP  DESTEK OLDU?

 

İKİ GÜN ÖNCE, MYK TOPLANTISINDAN  KARARLARI  AKTARAN,  “BAŞTA  HUKUKSAL OLMAK ÜZERE, MECLİSTE KALARAK YA DA GEREKİRSE SİNEYİ MİLLETE DÖNEREK HER TÜRLÜ MÜCADELEYİ YAPACAĞIZ,  HAYIR OYLARINA SAHİP ÇIKACAĞIZ”  DİYEN SÖZCÜ S.SAYEK BÖKE’Yİ 45 DAKİKA SONRA  LEVENT GÖK  NEDEN YALANLADI?  HEM DE HİLE HURDA BİR YANA GERÇEKTE #HAYIR KAZANMIŞKEN…

 

YSK, NEDEN BAŞVURULARI KABUL ETMEME KARARINI LEVENT GÖK’ÜN AÇIKLAMASINA KADAR BEKLETİP  GÖK’ÜN AÇIKLAMASINDAN 30 DAKİKA SONRA RET YANITI VERDİ?

 

BAYKAL “HESAPLAŞMAYI 2019’DA YAPACAĞIZ “ DİYE NEDEN AÇIKLAMA YAPTI?

 

CUMHURİYETİN KURUCU PARTİSİ OLDUĞUNU, DEĞERLERİNİ SAVUNDUĞUNU DURMADAN SÖYLEYEN PARTİDEN, HAYIR DİYEN, SOKAKLARA DÖKÜLEN  TÜM YURTTAŞLAR,  EN BÜYÜK MUHALİF GÜÇTEN, YALNIZ BIRAKILMAMALARINI, HİÇ DEĞİLSE CUMHURİYETİN KALAN KIRINTILARINA SAHİP ÇIKMASINI,  DİKTATÖRLÜĞE ÇEYREK KALMIŞKEN ONU ENGELLEMESİNİ BEKLEMEKTE HAKSIZ MI?

 

YALNIZCA SOKAKLARA DÖKÜLEN TÜM  İNSANLARA DEĞİL, ONLARLA BİRLİKTE DİNAMİK, GERÇEKTEN ÇIKAR GÖZETMEDEN KENDİ TABANINDAKİ  KOŞTURAN, SOKAĞA ÇIKAN GENÇLİK KOLLARINA, O GENÇ, HATTA YAŞI İLERİ OLSA DA BEYNİ GENÇ DİĞER MİLLETVEKİLLERİNE SAHİP ÇIKMASI GEREKMEZ Mİ?

 

HAYIR’DA BİRLEŞEN, SAĞDAN SOLA TÜM RENKLERİ VE YAPILARIYLA DİKTATÖRLÜĞE  ENGEL OLMAYA ÇALIŞAN GÜÇLERE TEŞEKKÜR ETTİKTEN SONRA, ÖNCE KENDİ İÇİNDE, DİĞER YANDAN BU GÜÇLERLE BİRLİKTE HIZLA DİKTATÖRLÜĞE  ENGEL YARATMADA BAŞI ÇEKMESİNİ, BİRLİKTELİKLER ÖRMESİNİ   BEKLEMEK YANLIŞ MI?

 

AMAN SOSYALİST DEVRİM FALAN DEDİĞİMİZ YOK . ÜLKENİN VE DÜNYANIN ŞU AHVALİNDE  ÜTOPYAMIZI DA DONDURDUK. ŞİMDİLİK  AMA BU KADARCIĞINI İSTEMEK HAKKIMIZ DEĞİL Mİ?

 

OYLARINA SAHİP ÇIKAN BU GENİŞ KİTLENİN,  KENDİLERİNE EN YAKIN BULDUKLARI HERHANGİ BİR POLİTİK GÜCE YÖNELMELERİ SÖZ KONUSU OLURSA  CHP’NİN TAVRI NE OLABİLİR? ONLARA “SIRASI DEĞİL”  DEMEK NE DENLİ GEÇERLİ OLUR?

 

YARIN PARTİ PARTİ MECLİSİNİ TOPLAYACAKLARMIŞ NİHAYET.  BUNLARI YAZIŞIMIN NEDENİ, BU GİDİŞATA SÜREKLİ DESTEK VEREN KLİK İLE GERÇEKTEN, İÇTENLİKLE ÜLKESİNE SAHİP ÇIKANLARI AYIRT ETMEK, TAVRINIZI YEREL YA DA GENEL SEÇİMLERDE OY VERMİŞLER, #HAYIR DİYE SOKAKLARI İNLETENLER ADINA  YÖNETİME  İLETMENİZ  İÇİNDİ.

 

HİÇ DEĞİLSE  GÜCÜNÜZ YETMEZ İSE  BU KLİĞİ DEŞİFRE ETMEKTEN ÇEKİNMEMENİZ İÇİN.  BÖYLECE BİR TIKACI ÇIKARARAK , NAMUSLU, YİĞİT, ÇIKAR GÖZETMEYEN İNSANLARDAN, YAPILARDAN  OLUŞAN YENİ OLUŞUMLARA YOL AÇABİLMENİZ İÇİNDİ.

 

SIRA BEKLERKEN YARIN GERÇEKTEN GEÇ OLABİLİR.

 

 ZARRAF, KORE, SURİYE PAZARLIKLARI YÜRÜTÜLÜRKEN, DÜNYA VE ÜLKEMİZ YENİ ÖLÜMLERE GEBEYKEN  BUNLARIN DA SONUCUNU MU BEKLEYECEK BU  DESTEKÇİ  KLİK?

 

2019 BEKLENİRSE HÜSNÜ MAHALLİ’NİN DEDİĞİ GİBİ  “BEN BU FİLMİ ÇOK GÖRDÜM. 2O19’DA MUHALİF HİÇ KALMAYACAK”

 

“SENİ KİM TAKAR EY KADIN?” DİYORSANIZ, SİZİN BİLECEĞİNİZ İŞ. BİZ  ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPALIM DA… YANILIYORSAK  İKNAYA AÇIK OLDUĞUMUZU DA BELİRTEREK…

 

BİZ  GELDİK GİDİYORUZ. 

 

BİZ:

Bağ-ı dehrin hem hazanın hem baharın görmüşüz
Biz neşatın da gamın da ruzgârın görmüşüz/ NABİ

 

(Gençler için çeviri:  (Biz şu) dünya bahçesinin hem sonbaharını hem de ilkbaharını görmüşüz. Biz hem neşelerin hem kederlerin zamanlarını görmüşüz)

 

21.04.2017

22.04.2017 (Vildan Sevil)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR