NEDEN ÖZÜR DİLENDİ?

Emrah AKGÜN

NEDEN ÖZÜR DİLENDİ?

 

İşi getirip bir özre dayamaları ayrı bir vakadır.

Bir özür dileyip, üç beş kuruş para verince 9 can unutulacak mı?

Kapitalizm bu kadar mı işledi içinize? Alınıp satılmak bu kadar mı gün yüzüne çıktı?

Bu özürle yaralarınız sarıldı mı, ey ahali?

Neden özür dilediler? Çünkü hazır ol Türkiye yeni komşun geliyor. Suriye’yi işgal planı hızlandırıldı.

Nevrozla birlikte ilan edilen Kürdistan, herkesin elini çabuk tutmasına sebep oldu. Bild bile manşetinde “Erdoğan’dan beklenmeyen hareket” diyordu. Burada beklenilmeyen hareket değil, zamanı ve süratidir.

Kürdistan Kürtlerin değil, İsrail’in olacaktır. Bunu, bu işleri yakından takip eden herkes yıllardır bilir. Bu yüzden bu konuyu derinleştirmeye gerek yoktur.

İsrail alelacele Golan Tepeleri’nin savunmasını bahane ederek bölgeye askeri yığınak yapmaya başladı. Çünkü Büyük İsrail’in oluşabilmesi için arada kalan bölge Suriye’dir.

Zaten Netanyahu açıkça söyledi “özür dilememizin sebebi Suriye’dir.” İsrail’in artık olamaz dediği büyük hayali, birden Erdoğan sayesinde önüne seriliverdi.

İsrail bu fırsatı kaçırmaz. Malatya’ya gelen hava savunma sistemlerinden sonra, İsrail artık rahatça Suriye’ye hava saldırısı yapabilir oldu.

İsrail’in Suriye’yi işgali dünya savaşını tetikleyebilir işte bu yüzden özür dilediler, çünkü böyle bir durumda Türkiye’ye ihtiyaçları var.

Neden mi? Çünkü hem hava sahamıza, hem savunma sistemlerine, hem de ordumuza ihtiyaçları var. Osmanlıcılığı hortlatmaya çalışmalarının sebebi de bu. Apo bile bu telden söylüyor artık şarkılarını.

Fakat tüm bunlardan daha önemli olan, Rusya ve Boğazlar. Rusya ve Çin bölgeye gelmek ve olaya dahil olmak isteyeceklerdir.

Bu durumun çözümü için acilen AKP’nin yıkılması gerektiği gibi, Rusya ve Çin’in de süratle bölgeye gelmeleri gerekmektedir. Her ikisinin de, olaya direk müdahale etmesi şarttır.

Uzaktan maval okumakla bu işlerin olmayacağını artık öğrenmiş olmaları gerekir. Bu ateş onları da saracaktır.

Emrah Akgün

24.03.2013 (Emrah AKGÜN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

HULUSİ AKAR İSTİFA ETMELİDİR.

SİYASET ÜSTÜ EGO! Politik travma

ASELSAN İNTİHARLARINDA YALAN MI VAR?

Şehir Savaşları...

SUUD UÇAKLARINDA NE YÜKLÜ?

KILIÇDAROĞLU KURNAZLIĞI

TSK, DÜNYANIN EN ZOR SAVAŞINI VERİYOR

ÇOCUK ÖLDÜRTME SANATI

AKLI OLANA YAZILAR: HENDEKLERİN ARKA YÜZÜ