MUSUL MU ÇAĞLAYAN MI HUKUK VE ADALET ?

MUSUL MU ÇAĞLAYAN MI HUKUK VE ADALET ?

Türk hükümeti yıllardır terör belasındayız diyip, çözüm süreci yaşatırken,Barışın temelleri ni atıyorum derken,İstanbul Adliyesinde bu başarısını sürdüremedi.

Geriye dönüp bakalım eli kanlı IŞİD,Irak ta Türk Büyükelçiliğine giriyor, elini kolunu sallayarak, ordaki Topraklarımızı korumakla yükümlü olan Özel Timcileri ve görevlileri rehin alıyorlar. Her iki olayı hafızalarımızda süzgeçten geçirelim.
Musul da rehineleri kurtarmak adına Teröristler le aylarca müzakere görüşme yapıyorsun ve rehinleri kurtarıyorsun.Başarı hükümet adına.Bu başarı nasıl sağlandı,IŞİD ne ne ödünler verildi, karşılığında neler olduğunu bilen var mı? Yok. Gizlilik adı altında Türkiye'm uyutuluyor mu ? .Hükümetleri oraya oturtan kim Halk. Bu halk bunu hakketmiyor mu ? Biz den neden saklıyorsun. Açık ol,şeffaf ol ki Halk olarak sana güven duyalım.Kafa kesen canilerle pazarlık yapabilen bu Hükümet, dün Çağlayanda Berkin Elvan ı vuran polisin açıklanmasını isteyenlere bu sabır neden gösterilemedi ?
Savcı vekilinin açıklaması bayağı tedirgindi.Ben o açıklamayı samimi bulamadım. Bir televizyona konuşan Rehineciler, açık ve net ifade ettiler. Berkin Elvan ' ı vuran polisi açıklasınlar,Savcı Kiraz a bir şey olmayacak dediler.Görüşmeler sürerken nerden ve nasıl olduğunun açık olmadığı operasyon gerçekleşti. Sonuç 3 can 3 beden ve 3 anne gözyaşları içinde kaldı.
Kendimce soruyorum ;

1- Hükümet Berkin Elvan ı vuran polisin açıklanmasını isteme di mi ?

2- Görüşmeler bir TV kanalı ile halkla paylaşılsa Hükümet bu kadar ağır yükün altında olmayacaktı !

3- Türkiye bu sorgulamaları her geçen gün yapacak !

4- Adalete güven nasıl sağlanmalı, bunu yürütme iyi düşünüp,gerçek demokrasi kurallarını hayata geçirmelidir !

5- Eli kanlı IŞİD e büyük sabır gösterilirken, Dün Çağlayan da bu sabır neden gösterileme di ?

6- Son torba yasasını tekrar ele almalı !

7- Hukuk mu? Kanun mu ? Hukuk'un üstünlüğü önde olmalı.
Bu sorular devam eder. Sanal alemde küfürleşmeler,sataşmalar,Twitter dan paylaşımlar devam eder durur.Küfür ve sataşma hiç kimseye bir şey kazandırmaz.Her kişi benim yoğurdum ekşi der mi ? demez. Biz aydınlara düşen görev,olayı reel algılamak,kışkırtıcı sözlerden,yazılardan uzak durmalıyız. Olayı unutturmak değil reel olarak yaşama indirtmek için mücadelimizi de sürdürmeliyiz.Her olayın peşinde olduğumuzu ve paylaşımlarımızı sizlerle paylaşacağız buradan yineliyoruz.
HUKUK ; POLİSE,HAKİME,SAVCIYA,İŞÇİYE,MEMURA,KÖYLÜYE KISACA HER KESİME GEREK
HUKUK,HUKUK,HUKUK,HUKUK....
ADALET,ADALET,ADALET,ADALET.
HUKUK VE ADALET HER KİŞİYE BİR GÜN GEREKLİ OLACAK. . . . . . .
SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELMEDEN,HUKUK VE ADALET İÇİN,SUSMAYIN..

3.04.2015 (Ali Vefa Yurdal)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR