KORKU İMPARATORLUĞU  ve  MURAT  GÜREŞ

KORKU İMPARATORLUĞU ve MURAT GÜREŞ

Dün Gaziantep Adliyesinde meslektaşım yargılandı.GAÜN ( Gaizantep Üniversitesi ) Rektörü ve Akademisyenler birlik olmuş dava açmışlar.Gazetecilik öyle bir meslek ki, övücü sözlerle yazarsan alkış alırsın,eleştirirsen de en kötü sen olursun.

Mesleğinde 21 yılı geride bırakmış yol arkadaşım,onur ile aç kalma pahasına yazılarını yazmaya devam ediyor.Gaün de ki olayları kaleme almak, eleştirmek suç mu ? Rektör GAÜN imparatorluğunu oluşturmaya çalışıyor.İçine korku salarak korku imparatorluğuna doğru gidiyor. Demokrasiyi özümsemiş bir kurum, eleştirilere açık olmalı.Orada yanlış bir şey varsa, doğru gitmeyen bir olay varsa,gazateci onu araştırır ve kamu oyu ile paylaşır.İnsan Hakları ve demokrasi çerçevesinde yapar.
Yönetimi Çingeneye benzetmiş,meslektaşım Çingenelere hakaret boyutunda değil, onların yaşam biçimleri,yani düzensiz olmaları, nerde ne zaman ne yapacakları organize olmayan, karma karışık bir yaşam biçimlerinden yola çıkarak,GAÜN deki iç işlemin düzensiz ve organize olmadığını vurguluyor. Ne demek bize Çingene diyorsun bizi aşağılıyorsun diye dava açıyorlar. Hey yönetim Çingenelik aşağılayıcı bir durum mu ? Bu dava ile o insanlara hakaret ettiğinizin farkın değilmisiniz ? açın sorun dil kurumuna Çingenin karşılığını öğrenin. “Çingeneler, aslen kuzey Hindistan kökenli olup günümüzde ağırlıklı olarak Avrupa'da yaşayan göçebe bir halk.[34] Türkçede Roman sözcüğü de sıklıklaÇingene anlamında kullanılır.[35][36] Hindistan'ın Pencap Sind (Pakistan, Karaçi) nehir havzası boyunca Pakistan ve Afganistan'ın da içinde bulunduğu bölgelerden 1050 civarında İran ve Anadolu üzerinden dünyaya yayılmış bir Hint- avrupa halkıdır. Göçebe yaşayan,vatanları yaşadıkları yer olarak tanımlanır.Belli düzeni olmayan insan topluluğu.İkinci dava konusu TOParlandı.Efendim bu cinselliği, gay liği çağrıştırıyor bunu da hakaret olarak görüyorlar.Dünya hızla ilerlerken biz hızla geriliyoruz.GAÜN gibi büyük bir kurumu yönetenler her nedense her konuyu belden aşağı anlıyorlar.Toplum içinde bir kurumun gözdesi iseniz attığınız her adıma dikkat etmelisiniz.Mal varlığı yasası yada nerden buldun yasasını işletin GAÜN yöneticileri.Memur birinin bir yılda yüksek derece de mal varlığı el de etmenin nasıl olduğunu araştırın ? gazeteci araştırıyor gündeme getiriyor,getirdiği için sanık olarak yargılanıyor.Bunu yazdığı için de işinden atılması içinde girişimlerde bulunuyor. Bunu araştırdık “toparlanmak Toparlama işine konu olmak veya toparlama işi yapılmak. Para yönünden durumunu düzeltmek. Sağlığı düzelmek.Bir işi, bir hareketi yapmaya hazır duruma gelmek “

Bunun neresi Gay yada eşcinsellik çağrıştırıyor.Sizler kafanızı değiştirmediğiniz sürece, burada okuyan ve mezun olacak öğrencilere acırım.Nasıl bir zihniyet bunlara ders verecek ve onları yetiştirecek.Duruşma da dava ve melsek dayanışmasına şapka çıkarıyorum.Yüzlerce akademisyene karşı Gaziantep yerel basını orda idi.Yürekli arkadaşlarımı tebrik ediyorum.Avukat yoldaşlara teşekkür ediyorum. Yüreğimizle doğrularımızla yola devam edeceğiz.Sizin korku salan imparatorluğunuz yoldaş gezetecilere vız gelir vız.

19.09.2014 (Ali Vefa Yurdal)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR