İNKÂR YA DA KÖTÜLÜĞÜN ABADI

İNKÂR YA DA KÖTÜLÜĞÜN ABADI

"Silkinip atılmalı kirler! Arındıkça toplumu arındırabilirsin. Zulmün abadına inat, kapsam dışılaştırma, karşılaştırma ve her türden ötekileştirmeyi doğuran kötülük odaklarına hayır demek ellerimizde..." Ayhan Kavak

 

"Modern" dünyada insanların kimlikleri çoğaldı. "Ağa", eskiden sadece "ağa"ydı, "Irgat"da sadece "ırgat". Şimdi ise insanların birden fazla kimliği var. Bir işçi aynı zamanda solcu, yurtsever, şair, sendikacı olarak adlandırılabiliyor. Bir doktor aynı zamanda yazar olabilirken, bir yazar aynı zamanda fotoğrafçı, tiyatrocu ve/veya müzisyen kimliği taşıyabiliyor.

 

Uzun yıllardır tanıştığım Ayhan Kavak'ın önce hekim kimliği vardı. Bu kimliklere "Gerilla" eklendi. Sonra da "Tutsak". Şimdi de yazar. Kavak, yazar kimliğini zindanda kazandı. "Görülmüştür" damgalı mektuplarla başlayan yazı serüveni öykülerle devam etti. Sonra iki öykü kitabıyla çıktı karşımıza. Ve şimdi de "İnkâr ya da Kötülüğün Abadı" ile şaşırttı bizleri.

 

Kavak'ın elinizdeki yeni kitabı 'İNKÂR" YA DA "KÖTÜLÜĞÜN ABADI"nı okuyunca düşündüm tüm bunları. Kitapta yer alan araştırma yazıları, sorgulayan denemeler insanın ufkunu açıyor. Kitabı bitirince daha önce edindiğiniz bilgilerin doğruluğunu veya görece doğruluğunu sorgulamaya başlıyorsunuz.

 

Velhasıl Ayhan Kavak'ı tanımak, 'İnkâr ya da Kötülüğün Abadı'nı okumak sizi tinsel olarak zenginleştirecektir. Bu fırsatı kaçırmayın...

 

künye: Ayhan Kavak, İNKÂR YA DA KÖTÜLÜĞÜN ABADI, Ra Yayınları, Mayıs 2016, İstanbul.  

23.05.2016 (Adil OKAY)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR