Gaziantep Ateş Topuna Dönmemeli...

Gaziantep Ateş Topuna Dönmemeli...

Demedim deme İbrahim, olduk, perşembenin gelişi Çarşamba dan belli olur.Pimi çekilmiş bomba SURİYE liler, nerde ne zaman patlayacağı belli olmayan ! bombadır.

Sokaklar cehennem ateşi gibi, değenin eli yanıyor, onlar yandıkça bizde yazmaya devam edeceğiz .Seyri hükümet, sokaklardaki nabzı iyi tutamazsanız Gaziantep ateş topuna dönecek.

İslahiye ye yapılacak 20 bin kişilik çadır çözüm değil, bizleri alanlara almamak çözüm değil, biz halkın nabzını tutan gazeteciler olarak her olayı çıplaklığı ile yazmaya devam edeceğiz ..!

Bir Suriye li ev sahibini öldürüyor, Ünaldı mahallesi sokağa dökülüyor ..!

Tüm Gaziantep sokağa çıkarsa ne yapacaksınız ? biber gazı, su, cop mu ? kullanacaksınız ?
Sorunun çözümü halka bırakırsanız çıkmaz sokakta buluruz kendimizi…

Kan-Kin-Nefret her geçen gün Gaziantep lileri ürkütmeye başladı..!

Burdan AKP hükümetine ve Büyükşehir belediye Başkanına sesleniyorum. Gaziantep yaşanır değil, ölüm kokan kan kusan bir il olacak .! Yapacağınız tüm projeleriniz,çalışmalarınız kan ,içinde kalacak !

Ünaldı da,500 evler de,Yeditepe deki olaylar bunları her geçen gün tetikliyor,sessiz bir çığlık yükseliyor …

Polisiye tedbir ile ancak Halkla-Polisi karşı karşıya getirirsiniz .

Sayın; Fatma Şahin, bu gelişen olaylara kulak ver,yazdıklarımızı küçümsemeyin,sokaklarda adım atmadık yer bırakmıyoruz.

Gaziantep halkı çok öfkeli,Suriye li vatandaşlarda çaresizlik içinde ayakta kalma savaşı vermektedir.

Dün hiç suçu günahı olmayan Suriye li Genç linç edildi,şimdiden sosyo ekonomik tedbir alınmazsa, daha çok linç haberlerini buradan yazmaya devam edeceğiz.

Dün gece yaşanan olay münferit bir olay değil, gerilim tırmandırılıyor, gerilimin sonucu patlamalara gebe Gaziantep.

Ve ÜNALDI,KARAYILAN,YAVUZ,ŞEHREKÜSTÜ,25 ARALIK VE BARAK mahallesinde tam anlamı ile SURİYE li sürek avı yaşandı,her sokak,her cadde,ellerinde pala,bıçak ve sopalı gençlerin kontrolünde idi.Polis ne yapacağını şaşırdı, 20 şerli 30 lu gruplar sokak aralarında gördükleri her Suriye liye saldırdılar.Dükkanları taşlandı,camları kırıldı.Binlerce insanlar dün gece dehşeti yaşadılar.Yaralılar bir yandan, araçlara saldırı bir yandan, dükkanlar bir yandan saldırının hedefi içindeydi.

Dün Reyhanlı yı unutmayalım, umursanmayan kavgalar Reyhanlı da neler yaşandığını gözler önüne serdi.

Bu tip olayların içinden çok büyük patlamalar yaşatılabilir ? Her kes üzerine düşün görevi yerine getirmeli, sağ duyu içinde hareket edilmelidir.

Biz halkın nabzının çok yüksek olduğunu iletmeye çalışıyoruz,kan göz yaşı değil, birlikte ele ele yaşamanın ortak akıl çözümlerinin üretilmesini istiyoruz.

Gaziantep Kent konseyi veya Antep Suriye ortak konseyi kurulmalı,karşılıklı sorunları masaya yatırıp barışcı çözümler üretilmelidir.

Sayın Hükümet,sayın Vali ve sayın Fatma şahin bu seslere kulak verin,daha fazla kan dökülmeden çözüm,çözüm üretin.BU akşam da patlamaya devam ederse GAZİANTEP yaşanmaz şehir haline gelecek.
BARIŞ,BARIŞ,BARIŞ,BARIŞ VE BARIŞÇI ÇÖZÜM İÇİN, TÜM KURUMLAR ELE ELE VERMENİN ZAMANINI GEÇİRMEYİN. . . . . .

13.08.2014 (Ali Vefa Yurdal)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR