Erdoğan'ın HDP Talimatı Ne Anlama Geliyor?

Atilla Karaduman

Erdoğan'ın HDP Talimatı Ne Anlama Geliyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait olduğu ileri sürülen ve  akşam saatlerinde sosyal medyada dolaşıma giren  videoya göre ;  Erdoğan, bir toplantıda partililere, “Bunu dışarda konuşmam” deyip ‘HDP’nin barajı aşmaması için farklı çalışma yapma’ talimatı vermiş.

Yandaşlar hariç, tüm medya organlarında manşetten verilen bu haberi, www.gaziantephaberler.com  olarak ülke genelinde ilk duyuranlardan biri olduk. Video görüntüleri elimizde varken " gizli çekim " olduğu için ( sonradan farkına vardık) yayından çektik.

Tam bunun üzerine konuşacakken, bir ikinci video daha dolaşıma girdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan bu videoda ise , " Yani bizim arkadaşlarımızdan önce onlar gelmemeli. Sandık müşahitlerimiz, müşahitler noktasında sandık kurulu üyelerinin dışında sandık müşahitleriyle bizim oralara takviye yapmamız lazım. Olur ya, diğerlerinden gelmeyen olursa sandık kurulu başkanı kimse, oradan müşahitlerden kim önce gelirse onu alacak. O kişi sandık kurulunun ikinci ya da üçüncü üyesi olabilir.

Burada bu defa neyi kazanırız? Sandık kurulundaki hakimiyeti biz elde etmiş oluruz. Yani burada çok hassas olmamız lazım. Bu işi hiç hafife almamamız gerekir. Yani bunları geçmişte çok yaşadık. Eğer bunu sağlama alırsak, İstanbul'da başlamadan işi bitirmiş oluruz." diyor.

Şimdi buradan fotoğrafı nasıl çekmemiz gerekir?

Basketbolda olduğu gibi " 3 saniye koridoru" nda bekler isek top hakem kararı ile ( YSK ) rakibe geçer...

Şu saatten sonra 5 faul aldırıp oyun dışına atılması da söz konusu olamayacağına göre...

Bizlere düşen görev; takım bilinci ve ruhuyla hareket edip, sandık başına, paslaşarak, kuvvetli fulelerle dripling yapıp hedef ettiğimiz "Smaç" ı basmak olmalı.

Man To Man ( Adam Adama )  faulsuz, tam saha pres uygularsak eğer,  bunların, zaten şaşırmış ve sesi çıkmaz olan Coacları ( takım koçu ) da kaçak saraya pardon " soyunma odası" na başı önde gidecekltir.

Erdoğan'ın HDP'den korkması ve baraj altında bırakılması talimatını " yanlış taktik" olarak değerlendirip  adını  " final" e  dezavantajlı yazdırdı diye okumamız gerekir.

Yani Avantaj BİZLERDE

Zira bu kavga HÜRRİYET KAVGASI dır...

Daha ötesi yok...

 

13.06.2018 (Atilla Karaduman)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR