DEMOKRASİ  Mİ ?  A K P    Mİ ?

DEMOKRASİ Mİ ? A K P Mİ ?

Ülkede doğru gitmeyen bir şeyler var.Deve misali, neremiz doğru ki diyoruz.CHP-İP yıllardır Bayrak –Cumhuriyet ve Laiklik edebiyatı ile siyaset yaptılar.Sonuçlarına bakalım ;1- Varoşlardan ve işçi sınıfından oy alan CHP şimdi alabiliyor mu ?


2- Her kesime hitap edecem diye,Cumhuriyet ve Laik Karşıtları ile kol kola olup ne yaptılar ?
3- Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu nu aday gösterip,Dinci kesimin oylarını alacağını düşünmüştü.Şimdi Ekmeleddin İhsanoğlu MHP den aday değil mİ ?


4- Atatürk Devrimle çarşafı kaldırmıştı, CHP çarşaflıları partiye almadı mı ?
5- İP (Vatan Partisi ) sizi şimdi değil 1980 öncesinden çok iyi biliyoruz.Ülkücü kardeşimiz deyip faşistlerle yan yana değil miydiniz ? Şimdide Yan yana yürümüyor musunuz ?


6- Atatürk ilkeleri deyip Türk milliyetçiliği (ırkçılık) yapmıyor musunuz ?


7- Atatürkçülüğü kalkan yapıp şoven ve ırkçı söylemlerle bölünmeyi hızlandırmıyor musunuz ?
8- Kaç seçim yenilmiş kadrolarla CHP bir yere varabilir mi ?Saymakla tükenmez yaptıklarınız. Bölünme değil bölüşmeyi ön plana çıkaralım. Düşünceleri emeği paylaşalım.AKP zulmüne karşı mevzileri paylaşalım. Anti emperyalis mücadeleyi paylaşalım. Bölünmeyi değil Bölüşmelerin peşinden koşalım.Sol şeritte olan sözde solcular,sol şeridi boşaltın ki, gerçek solcular ilerlesin.Frene değil gaza bastıralım.Renklerin ve halkların kardeşliğini sağlayacak düşünceleri yeşertelim.Ağzı olan konuşuyor,sosyal medya üzerinden klavye kelimeleri, süslü püslü edebiyatla bir yere varılmaz.Gerçekleri görmenin zamanı geldi geçiyor,kafalarınızı kumdan çıkarın artık.Barışa-Kardeşliğe giden yolları tıkamayın.Labirent olmuş düşüncelere kilit vurun.Çok renkli, çok düşünceli ve çok sesliliğe kulak verin artık.Yeni Yaşamda yeni renklerin kardeşliğinde buluşun artık.Bu tonları yaşatamaz sanız ! AKP zulmü devam eder.Yaşatırsanız,BARIŞ,KARDEŞLİK VE DEMOKRASİ GELİR TÜRKİYE'MİZE..

10.04.2015 (Ali Vefa Yurdal)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR