BEKLENMEDİK BİR RÜYANIN ARDINDAN

BEKLENMEDİK BİR RÜYANIN ARDINDAN

İlk kez rüyamda gördüm seni.Sarhoş gibiydin. Seni görmeyi hiç ummadığım bir yermiş orası, şaşırmış ve sevinmiştim. Omzuma dayanıp bir masanın önünde, biraz zor konuşarak, masa üzerindekilerin hangisini kime verdiğini sıralıyordun. Emanet eder gibi. Ve yürüdük sonra, kolun omuzumda… uyandım.


Nasıl işlemişsen içime, hiç rüya görmeyen, görse de uyanınca hiçbirini hatırlamayan ben, az önce gerçekten yaşanmış gibi, kokunu bile duyuyorum hâlâ… 


Ve sana şöyle demek geliyor içimden:


“Olmayacak, kalmayacaksan canımın canıyken,kendini söküp alsana benden…”

 
Hiç bilmem rüyada ne görürsen ne demektir, merak da etmedim hiç, çünkü dedim ya, zaten hatırlamam-hatırlamazdım ki…Ama bu sabah uyanınca, hatta üzerinden bir saatten de fazla zaman geçmişken şimdi bile bakıyorum da, hâlâ oradayım sanki…

Seninle yan yana…Kolun omuzumda yürümek ne özlenmiş bir mutluluk…Bir yandan bunu hissetmek çok iyi geliyor, ama aynı anda yalnızca bir rüyanın izinde olduğunun farkına varmak çok kötü.


Kendi kanımı durdurmaya çalışmadan, sana da hiç dokunamadan yaşıyorum. Hele bir iyileşsin yaraların, “Belki,” diyorum kendi kendime, durmadan…Bu mudur "sevdalanmak", bilemiyorum.


Bir de ne-nasıl olacak onu da bilmeden, şunu tekrarlıyorum olmasını hiç istemesem de:


“Olmayacak, kalmayacaksan canımın canıyken,kendini söküp alsana benden…”
 

 

http://tutkuylayasamak.blogspot.com/

 

 


6.10.2013 (Lale Dilligil)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR