ANITKABİR NE ZAMAN AVM OLACAK? TBMM'DE KRAVATLAR NE ZAMAN ATILACAK?

Burhan Özbey

ANITKABİR NE ZAMAN AVM OLACAK? TBMM'DE KRAVATLAR NE ZAMAN ATILACAK?

Biiir... Sıra ne zaman Anıtkabir'e gelecek? Yıkılıp yerine AVM yapılması hangi tarihte gündeme gelecek?

 

İki... TBMM'de kravat takılması, ne zaman yasaklanacak ve Meclis'te yakasız gömlek giymek zorunluluğunun hangi tarihte getirilmesi düşünülüyor?

 

Üüüç... ATATÜRK' ün, yani iki ayyaştan biri olarak nitelenen Ulu Önder'in, 15 temmuz darbe girişiminden iki-üç gün sonra AKP Genel Merkezi'nin dış cephesine asılmış bulunan resmi yani büyük posteri; yerinden indirilip, yaşayan herhangi bir "çok önemli Türk büyüğü" nün posteri aynı yere ne zaman asılacak?

 

Döört... Ve pek tabi ki çok önemsenen, adı son zamanlarda AKP iktidarınca büyük hastanelerimize verilen; Osmanlı'nın hiçbir şeyden korkmayan, ürkmeyen, hafiye ve ajan kullanmayan padişahı Sultan 2. Abdülhamit Han hazretlerinin heykeli, ülkenin en mutena yerine yani bağrına ne zaman dikilecek?

***

Bunları yazarken; olayları, durumu ajite ettiğimizi söyleyenler olabilir....

 

Ajitasyon saysanız bile, dört maddenin bu iktidar döneminde asla ve kata yaşanmayacağını kim iddia edebilir?

 

Mevcut iktidar, nasıl ki geçmişte Güneydoğu ve Kürt sorunuyla ilgili olarak, ortaya attığı "çözüm süreci(!)" nin ne olduğunu tek kelimeyle bile topluma açıklamadıysa...

 

Tutturdukları ve ne olduğunu asla açıklamadıkları ve açıklamayacakları "2023 hedefi" nin de; bugün ne olduğunu, yine tek kelimeyle bile topluma asla ve kata açıklamıyorlar!

***

"2023 hedefi" nde Ulu Önder Atatürk'ün yeri ve devrimleri var mı? Olur mu hiç?

Tam aksine eğer o tarihe ve emellerine erişirlerse ATATÜRK tümüyle yok edilecek...

 

Açıklamadıkları sürece...

Sağduyulu, yurtsever vatandaşlarımızın, 2023'ün şeriat, en azından bir din-İslam devletinin ilanı ve yaşama geçirilmesi düşüncesini taşıdıklarının, yerinde bir saptama olmadığını kim iddia edebilir?

 

Son olarak yeri göğü ve ülkeyi kurtaracak olan siyasi simge türbanın ve benzerlerinin, Emniyet teşkilatından ki kadın polislerimiz içinde geçerliliğini sağladılar ve artık "türbanlı kadın polislerimizle" 2023'e bir adım daha cyaklaşmış olacaklar...

***

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın 26 Ağustos'ta yine siyasilerin ve Cumhurbaşkanı'nın yanında köprü açılışına katılması, toplumda giderek artan biçimde ciddi tepkilere neden olmaktadır...

 

Yönetim erki Diyanet İşleri Başkanı'nı da sürekli yanlarında taşıyor ama o hiç olmasa açılışta dua okuma eylemlerinde bulunuyor.
 

Peki Genelkurmay Başkanı'nın üniformasıyla siyasetle iç içe o Köprü açılışında ne işi ola ki?

31.08.2016 (Burhan Özbey)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
kıyafetmi önemli içindeki duygularmı??????
Pala1 Eyl 2016 16:34:19

DİĞER YAZILAR

HANGİ İŞİ DOĞRU YAPTINIZ ALLAH AŞKINA?

KUR'AN KÜRTÇE OLUYOR DA NEDEN TÜRKÇE OLMUYOR?

ATLET ADALET VE YUMRUK

DARBE OLACAĞINI ÖNCEDEN BİLENLER

ADALET NASIL GELECEK?

MİLLETİMİZ BU DENLİ Mİ ADALETE SUSAMIŞ?

BALONLAR BİR BİR PATLIYOR

TÜRKİYE AYAĞA KALKIYOR

CUMHURBAŞKANLARI VE KİTAPLAR