Ali Yener'e yapılan Haksızlıktır.

Atilla Karaduman

Ali Yener'e yapılan Haksızlıktır.

İhlas Haber Ajansı, abonelerine akşam saatlarinde şöyle bir haber geçti.

"GAZİANTEP (İHA) - 15 Temmuz’da darbe girişimi akşamı attığı “Haydi İnşallah’’ tweeti ile tepki çeken Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, darbe girişimi akşamı kendi kullandığı sosyal medya hesabından “haydi inşallah’’ tweeti atan Meclis Başkanı Ali Yener'in bu paylaşımı Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay tarafından fark edildi. Yener'in bu paylaşımına kısa sürede tepkiler yağarken, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da Yener'e çok sert tepki gösterdi.
Tayyar, Gaziantep Demokrasi Meydanı’ndaki darbe karşısı protesto mitinginde yaptığı konuşmada, “Gaziantep’te bir iş adamı, kendi Twitter hesabından ’haydi inşallah’ diye mesaj paylaştı. Bu iş adamı Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener’dir. Eğer bu devlet güneş doğmadan bu haini kulağından tutup kodese atmıyorsa, devlet değildir’’ diye tepki göstermişti.
Tüm bu gelişmelerden sonra Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener’in bugün akşam saatlerinde Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde gözaltına alındığı ve sorgusunun sürdüğü öğrenildi."

Haber doğru...

Ama bu haberin perde arkası dün yayımlamıştı çok sayıda gazete ve internet sitesi tarafından.

 Adları büyük kendileri küçük olanlar; kurnazlık, para, şöhret, makam peşine düşünce önlerine gelenleri kendilerine " Biat" etme yöntemini seçiyorlar.

Tarih; Bu gibi serserileri " hayta" diye geçiştirir.Ciddiye bile almaz...

Borcunu ödememekle ısrar edeceksin, kanun yolu ile ödeyince de "intikam" peşinde koşacaksın...

Hayatında faşizmin esamesinin bile adını bilmeyen, yaşamı boyunca para vererek üç kitap alıp okumayan, hasbelkader bir yerletre gelenler " vaz geçilmez" olduklarını düşünürler.

Yaşamlarında; Üçkağıtçılık, uyuşturucu maddecilik, kaçak içki üretimi dışında hiçbir şey olmayanların ihbarı neye benziyor biliyor musunuz?

Gazetecilerin haber veriş tarzını ve biraz da hınzırlıklarını yansıtan bir fıkra vardır : Bir tarihte, Papa, bir ülkeyi ziyarete gidiyor. Daha uçaktan inerken gazeteciler etrafını çevirip soru yağmuruna tutuyorlar. Papa, ülkeyi ve bazı kurumları ziyaret edeceğini söylüyor. Bir gazeteci hemen soruyu yapıştırıyor “Genelevi de ziyaret edecek misiniz ?” Bu soru karşısında şaşıran Papa “Burada genelev var mı ?” diyor. Ertesi gün aynı gazetenin manşetinde büyük harflerle şu başlık yer alıyor “Papa, uçaktan iner inmez, burada genelev var mı diye sordu”

İşte tam bu Ali Yener'in başına gelenler.

Ama deneyimli gazeteci Şamil Tayyar ( Ki benimle müdürüm diye konuşur. Yıllarca bölgelerimiz ayrı da olsa da aynı gazetede yani Milliyette birlikte çalıştık.Ben büro şefi, bölge müdürü iken Sayın Tayyar Ankara'da paremento muhabiriydi. O dönemler ANAP'ın takipçisiydi Özellikle de seçim dönemlerinde bana yardımcı olsun diye bir kaç kez Gaziantep'e gönderilmişti) bu olaya niçin bir sazan gibi atladı.

Oysa Sayın Ali Yener'i Gaziantep'te herkes bilir. İsterseniz bir referandum yapın.

İki Şık kullanın: 1 -Ali Yener 2- İhbarcısı gazeteci.

Bakın bakalım Gaziantep ne diyecek.

Yapılan ayıpın ötesinde günahtır da.

Şu anda NAKSAN, tüm çalışanlarını ki 7 bin kişiymiş,"darbeye hayır" için meydanlara dökmüş.

NAKSAN'a FETO operasyonu yapıldığında, şirket çalışanları gözaltına alındığında bunu haber bile yapmayan gazetecilerin şimdi darbeye hayır demeleri birazcık manidar değil midir.

3 kuruşluk reklam için bunu yazmayanların, borcunu tahsil ettirdiği için böyle bir yönteme başvurmasının perde arkasını araştırıyorum şimdi.

Zira, zeka dediğimiz şey farklı bir kavramdır...

Ali Yener'in aklanacağına yürekten inanıyorum..

O zaman...

Heyyy.

Bana bak çocuk...

Sen; faşizm, mali oligarşi,işkence nedir bilir misin.

Ben bu tezgahtan çok geçtim...

Ama sana söylüyorum çocuk, bana eski defterleri açtırma.

Zira seni çok sevimli ve saygılı biri olarak anımsamaya devam etmek istiyorum.

Al sana yanıtlayamayacağın bir soru 

Nasılsın...

 

 

19.07.2016 (Atilla Karaduman)

Yorumlar (4)

Yorum Yaz
Bozan İnce, dürüstlük soyut bir kavramdır. Kimin nasıl zengin olduğu " nereden buldun yasası" çıkmadan kimseyi ilgilendirmez.Beni ne kadar tanıyorsun bilemem. ben, bu ülkede darbecilerin tezgahından çok geçtim. işkence gördüm, cezaevinde yattım.Faşizmin ne olduğunu iyi bilirim. Birde korkak demişsin. Sen mal varlığını açıkla ben de. BAKALIM KİM ZENGİN. KONUKOĞLU ZENGİNLİĞİNİ ŞÖYLE TARİF EDİYOR: iŞİN HİLESİ DÜRÜSTLÜK. SENCE DE DÜRÜSTLÜK BİR HİLEMİDİR. 12 MART VE 12 EYLÜL FAŞİZMİNİN EN MAĞDUR EDİLEN GAZETECİSİ SENCE GAZİANTEP'TE KİMDİR. BAK NE GÜZEL YAZMIŞSIN " İHBARCI" DİYE. BU KENTTE FETOCULARIN ÜZERİNE BENDEN BAŞKA GİDEN GAZETECİ OLDU MU ACABA.BİR ARAŞTIRSANA.
bozan inceye yanıt22 Tem 2016 15:56:05
ATİLLA KARADUMAN SEN DÜRÜST BİR GAZETECİ İSEN BUNLARIN NASIL ZENGİN OLDUĞUNU DA YAZSAYDIN YA. DARBE SEVİCİYİ ELEŞTİRMİYOR İHBAR EDENİ ELEŞTİRİYORSAN SEN DE ONLARDAN OLAN AMA İÇİNDEKİNİ AÇIĞA VURAMAYAN BİR KORKAKSIN
BOZAN İNCE22 Tem 2016 14:11:26
Biz, gazeteciyiz avukat değil. Önce bunu öğren. NAKSAN nedir. Milliyetçilik, dünyanın en adi savunma şeklidir.Hz. Ademden geldiğne, yani tek insandan inanıyorsundur.. O zaman, alman, fransızlar nereden çıktı. Yoksa Adem peygamber de mi Türktü
kansel'e yanıt...19 Tem 2016 23:23:02
siz de bu feto cuların avukatımısınız. bu adamlar feto üzerinden servet yapmışlar bir insan olun milliyetci olunda ülkeyi savunun sahısları degil siz ve sizin gibi kendini gazeteci sananlar yüzünden ülkeyi kaosa sürüklemeye calısıyorsunuz ama boşuna R.T.E hepinize yeter
kansel19 Tem 2016 23:12:42

DİĞER YAZILAR

Sağlık Bakanlığına Sunulan " ÇOK GİZLİ " Gaziantep Raporu

Gaziantep'in ' FIRILDAK KUBİLAY' ı Kimdir ?

Deniz Gezmiş'e ' Deniz ağabeyimiz ' Diyen İmamın sonu ne olur acaba?

Koronavirüs HDP'lilere bulaşmıyor ( muş )

Kılıçdaroğlu ne yapmaya çalışıyor ey millet

Fetih Ne Demek. Ya 1003 Kurban

İşte Tam da Böyleyiz...

İyi de." Geçmiş Bayramın Mübarek olsun" ne olacak?

ANTEPLİ ÖKKEŞ'İ TANIR MISINIZ ?