8 MART  KADINLAR GÜNÜ'NDE BAŞIMA GELENLER...

Atilla Karaduman

8 MART KADINLAR GÜNÜ'NDE BAŞIMA GELENLER...

Televizyonlarda program yapma dönemindeydim ve günlerden 8 Mart. Yani Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Bir otelin geniş salonundan canlı yayında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ü anlatıp tartışacağız. Konukların tamamı kadın. İçlerinde; doktor, eczacı, temizlikçi, sekreter ve ismini yazıyorum turizmci Ayşe Nur Yılmazer’de var. Programa katılımcı kadınlar salona girdikleri anda bir “ başka” kadın dikkatlerini çekiyor. Süslü-püslü, alımlı, sarışın bir “ afet”


Programın açılışını Nazım Hikmet’in “ Kadınlarımız” şiiri ile yaptım. Günün özelliğini anlattım. Söz sırası konuk kadınlara gelmişti. Onlara sorular yöneltiyor, yanıtlarını alıyordum. Bu arada da canlı yayına telefonla katılıp görüşlerini açıklayanlar da oluyordu.


Ve sıra o sarışın “ afet”e gelmişti. Ası Sevim Hanım… Bir pavyonda konsomatris olarak çalışıyor. Sanat musikisi okuyordu. Birazcık bu nedenle “ tanışıklığımız” vardı. O da bir emekçi kadın sonuçta. Sevim Hanım’a soruyu şöyle yönelttim: Efendim; Erkekler pavyona niçin giderler. Sizlerde farklı buldukları nedir.?
Yanıt anında geldi: Atilla Bey… Siz her akşam pavyona niçin geliyorsanız, erkeklerde onun için geliyor” demesin mi
Bir anda başımdan kaynar sular döküldüğünü hissettim. Elimle yönetmene işaret ederek “ reklam” girmesini istedim. Ama hak getire. Sevim hanım konuşuyor, ben kıp kırmızı geçiyorum. Sonuçta Sevim Hanım, tüm yanıtları “ benim “ üzerimden veriyor. İşte tam bu anda telefonların ardı arkası kesilmiyor. Benim dilim “ lal “ oldu. Telefonlu katılımcılar Sevim Hanım’a “ veryansın” ediyor, Sevim Hanım’da anında yanıtlıyordu. 3 saatlik program sanki 30 saatmiş gibi geldi bana. Sonuç güzeldi güzel olmasına da adım “ Her akşam pavyona giden” olarak geçti kayıtlara.

Ama bir de olayın perde arkası var. Katılımcı kadınlar Sevim Hanım’la telefonla iletişim kurup randevu almış daha sonra da “ pek “ merak ettikleri pavyona gitmişler. Tabii erkek müşteriler de yeni “ mal” lar düşmüş gibi onlara bakmış.
Bu arada Gazeteci Canan Barlas'ın da eşi Mehmet Barlas’tan duymuş olması gerek, Gaziantep’e geldiğinde “ Pavyona gittiği” rivayet edilir. Tabiî ki bir gazeteci olarak.

Gününüz kutlu olsun efendim.

 

8.03.2020 (Atilla Karaduman)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Sağlık Bakanlığına Sunulan " ÇOK GİZLİ " Gaziantep Raporu

Gaziantep'in ' FIRILDAK KUBİLAY' ı Kimdir ?

Deniz Gezmiş'e ' Deniz ağabeyimiz ' Diyen İmamın sonu ne olur acaba?

Koronavirüs HDP'lilere bulaşmıyor ( muş )

Kılıçdaroğlu ne yapmaya çalışıyor ey millet

Fetih Ne Demek. Ya 1003 Kurban

İşte Tam da Böyleyiz...

İyi de." Geçmiş Bayramın Mübarek olsun" ne olacak?

ANTEPLİ ÖKKEŞ'İ TANIR MISINIZ ?