Yürüyüşü engellenen EMK Sözcüsü Alınak Cizre’de

Yürüyüşü engellenen EMK Sözcüsü Alınak Cizre’de

Yürüyüşü engellenen EMK Sözcüsü Alınak Cizre’de

“Vahşete karşı hak yürüyüşü” adıyla başlattığı yürüyüş Diyarbakır Valiliği tarafından engellenen EMK Sözcüsü Mahmut Alınak, araçla geldiği Cizre’de HDP İlçe Örgütü ve yasakta çocuklarını kaybeden bazı aileleri ziyaret etti.  
 
Emekçilerin Özgürlük Kongresi (EMK) sözcüleri Mahmut Alınak ve Arkadaş Canpolat’ın artan adaletsizlik ve hukuksuzluğu protesto etmek için Diyarbakır’dan, Şırnak’ın Cizre ilçesine başlattığı, “Vahşete karşı hak yürüyüşü” önceki gün Diyarbakır Valiliği’nin kararıyla yasaklanmıştı.
 
Bunun üzerine EMK sözcülerinden Mahmut Alınak, bugün özel bir araçla Diyarbakır’dan Cizre’ye geldi. Alınak, ilk olarak Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Örgütü’nü ziyaret ederek, partililerle bir süre sohbet etti.
 
Alınak, daha sonra kentte 3 yıl önce ilan edilen “sokağa çıkma yasağı” sırasında hayatını kaybeden Cizre Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç ve kardeşi Orhan Tunç’un ailelerini ziyaret etti. Alınak’ın, yasak sırasında çocuklarını kaybeden bazı aileleri de ziyaret edeceği öğrenildi.
4.09.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz