Yine Gaziantep! Yine sağlıkta şiddet ! Hemşireye saldırı

Yine Gaziantep! Yine sağlıkta şiddet ! Hemşireye saldırı

"Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde görevli erkek hemşire Z. Ö, bir hastanın yakınları tarafından görevi başında darp edildi. Saldırganı polis her yerde ararken hemşire tedavi altına alındı."

Olay, Gaziantep'te Şehitkamil Devlet Hastanesi'nin üçüncü katında meydana geldi. Hastanede dün pazar günü üçüncü basamak yoğun bakım ünitesinde nöbeti tutan erkek hemşire Z. Ö., ziyaret saatinin bittiğini hasta yakınlarına duyurmaya başladı. İddiaya göre, ziyareti sonlandırmak istemeyen bir hastanın yakınları erkek hemşireye hakaret etti ve ardından tekme ve yumrukla saldırmaya başladı. Hemşire Z. Ö.'de, hemşire odasına giderek Beyaz Kod (Sağlık Personeline Saldırı) bildiriminde bulunmak istedi. Hasta yakınları hemşirenin arkasından giderek burada da saldırıda bulundu.
Saldırının ardından erkek hemşire Z.Ö, tedaviye alınırken saldırgan olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi. Hastane güvenlik görelilerinin polise haber vermelerinin ardından olay yerine gelen görevli polisler saldırı olayı ile ilgili tutanak tuttular. Polis saldırganı her yerde arıyor.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

25.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz