Yeni Çözümler: Otomatik Kapı Sistemleri

Yeni Çözümler: Otomatik Kapı Sistemleri

Gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği yenilikçi ve aynı zamanda hayatı kolaylaştıran yeni farklı ve çözüm odaklı hizmetler olarak sunulmaktadır.

Otomatik Kapı OtomastonSistemi

Gelişen teknolojinin en önemli parçalarından olan ve bir çok sektörde kullanılan otomasyon ve otomatik hele gelen hizmetler insanların hayatını kolay hale getirmekte ve elle yapılan işleri bir nebze de olsun rahatlatmaktadır. Bu anlamda otomatik kapı sistemleri aracılığıyla farklı alanlarda ve mekanlarda güvenlik sağlanarak aynı zamanda da tasarruf sağlanmış olunur.

İnsanlar için gelişen kentleşme ve nüfus yoğunluğu anlamında en çok önem verdikleri konu güvenlik olmuş bu bakımdan da güvenlikli siteler gibi konutları tercih ederek kendilerini güvende hissetmektedirler. Bu yönden de otomatik açılan ve kapanan bahçe kapıları, araçları korumaya yönelik garaj kapılarında otomatikleşmeye gidilmesi kaçınılmazdır.

 

Avantajları Nelerdir?

Otomasyon aracılığıyla kapılar geçiş anlamında kolaylık sağlamaktadır. Elle yapılan kapı açılıp kapanma sistemlerine göre zamandan ve aynı zamanda da enerjiden tasarruf sağlayarak genel anlamda bir rahatlık sağlamaktadır. Ve en önemlisi ise garaj, ev ve bahçelerde kullanılan otomatik sistemli kapılar vasıtasıyla güvenlik artırılarak güvenlik önlemi niteliği taşımaktadır.

Alışveriş merkezlerinde ve otellerde sıkça rastlananotomatik kapı sistemleri arasına giren fotoselli olarak tanımlanan kapı sistemleri el değmeden sensörlerin yaklaşan kişiyi algılaması ile çalışmaktadır. Burada özellikle alışveriş merkezi gibi birçok insanın bulunduğu ve girip çıktığı yerlerde kapılara el değmeden açılması ve geçiş sağlanması insan sağlığı, temizliği ve hijyeni anlamında oldukça önemlidir. Diğer otomatik sistemler gibi burada da hız ve zamandan tasarruf sağlanmakla beraber bulunduğu ve kullanıldığı mekana estetik olarak şık bir hava ve anlam katmaktadır.

Farklı sektörlerde otomatik kapı kullanımı gerçekleşmektedir. Özellikle eczaneler, fabrika kapıları ve depolarının kapıları aynı şekilde alış veriş merkezleri ve bu merkezlerin depolarında, market ve dükkanların kapıları olarak kullanılmaktadır. Otomatik olan bu sistemler motorları aracılığıyla kumanda ile kontrol edilebilir niteliktedir. Bu anlamda da bahçe kapılarında bu motorların kullanımı gerçekleşmekte ve otomatik bir biçimde kumanda yardımı ile açılmaktadır. Yine burada bu kapılar bahçeleri ve kapı önlerini koruma özelliği taşımaktadır. Yana kayar bir biçimde gerçekleşen açılıp kapanma sistemi ray sistemi ile çalışarak tek kanattan oluşmaktadır.

 

Otomatik Kapı Çeşitleri ve Fiyatları

Sektörünüze ve kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterebilir. Otomatik kapı çeşitlerimizi ve kullanım alanları öğrenmek için buraya tıklayınız. Bunun için firmamızın uzman kadromuza başvurarak ihtiyaçlarınıza en uygun olanı sizlere sunabiliriz. İstekleriniz doğrultusunda ve uzman ekibin aldığı ölçü ve kullanılan malzemeye göre de otomatik kapı fiyatları belirlenmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için: https://www.fenestra.com.tr/

5.09.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz