Demirtaş: Allah muhafaza, az kalsın dışarıyı boyluyorduk !

Demirtaş: Allah muhafaza, az kalsın dışarıyı boyluyorduk !

neyse ki Hükümet araya girip tahliyeye engel oldu.

Halen Silivri Cezaevinda yatan HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla , güldürürken düşündüren mesajlar paylaştı.

Demirtaş paylaşımlarının birinde "Ama çok da karamsar olmayın, 2023’e kadar tam 228 adet yeni cezaevi yapılıyormuş. Ay hadi inşallah, hepiniz bir şekilde girersiniz içeri. Giremeseniz de umudunuzu kaybetmeyin, önümüzde yerel seçimler var. AKP’ye oy verin, kesin içeridesiniz. derken bir diğerinde ise " Biz milletvekili olmamıza rağmen içeri girene kadar canımız çıktı. Geçen gün AİHM’den "derhal orayı tahliye edin" diye tebligat aldık, neyse ki Hükümet araya girip tahliyeye engel oldu. Allah muhafaza, az kalsın dışarıyı boyluyorduk."sesi.

 

İŞTE O PAYLAŞIMLAR

 1. 8- Kitap alın, kitap okuyun, alamıyorsanız kendi aranızda kitap değiştirin. Fırsat yaratıp sahaflara uğrayın. Lezgîn Kitêbçiyan’a (), Aram Yayınları’na (), Pirtuka Kurdî’ye (), Wêşanên Hîva‘ya (), Morî Zarok’a () bakın.

   
 2.  

  7- Madem dışarıdasınız, değişik bir şeyler yapın bari. Mesela Diyarbakır’daysanız Lîs Yayınevi’ni () ziyaret edin, Lal Laleş () ile ve daha birçok yazarla tanışıp sohbet edin.

 3.  

  6- Ama çok da karamsar olmayın, 2023’e kadar tam 228 adet yeni cezaevi yapılıyormuş. Ay hadi inşallah, hepiniz bir şekilde girersiniz içeri. Giremeseniz de umudunuzu kaybetmeyin, önümüzde yerel seçimler var. AKP’ye oy verin, kesin içeridesiniz.

 4. 5- Sonra Saray’ın adaleti, adalet sarayından bize hızlı bir şekilde devre mülk bir tapu ayarladı, 4 yıl 8 aylığına da olsa yerimizi garantiledik. Bu devirde gemisini kurtaran kaptan kardeşim. Hiçbir şey yapmıyorsunuz, sonra da "Vay efendim bizi niye içeri atmıyorlar?"

 5. 4- Biz milletvekili olmamıza rağmen içeri girene kadar canımız çıktı. Geçen gün AİHM’den "derhal orayı tahliye edin" diye tebligat aldık, neyse ki Hükümet araya girip tahliyeye engel oldu. Allah muhafaza, az kalsın dışarıyı boyluyorduk.

 6. 3- "Dışarıda durum o kadar mı vahim?" dedim, "Anla işte" dediler. "E kalın o zaman? Size iki küçük hücre de ayarlarım" dedim, nasıl sevindiler görseniz. Şaka tabii, nereden ayarlayacağım, yer yok ki zaten cezaevinde.

 7.  

  2- Geçenlerde iki avukat geldi, önceden tanışmıyorduk, savunma grubumuza haber verip gelebiliyorlar. "Çok daraldık, biraz moral bulalım diye geldik" dediler. "Edirne’ye gezmeye mi?" diye sordum, "Yok, Edirne Cezaevi’ne" dediler.

 8.  

  1- Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Laf ola diye sormuyorum tabii, gerçekten nasılsınız? Şu sıralar, "Nasıl iyi olalım, her gün biraz daha kötüye gidiyor her şey" lafını o kadar çok duyuyorum ki.

 9.  

  4- Bütün halkımız partisinin etrafında kenetlenmeli, moralle, inançla ve kararlılıkla her yerde faşizmi geriletmek için direnmelidir. Herkese yürek dolusu selamlar, Mücadeleye devam...

 10.  

  3- Faşizme karşı direnmeye devam edecek ve kazanacağız. Suç işleyen tüm yargıçlar bir gün yargıya hesap verecekler. Bizi teslim alamazsınız. Bize diz çöktüremezsiniz.

 11.  

  2- Beni ve arkadaşlarımı sadece bedenen içeride tutmayı başarıyorsunuz. Geri kalan her şeyi de kaybediyorsunuz. İki yıldır içerideyiz, HDP olarak biz büyüyoruz, siz küçülüp zavallılaşıyorsunuz.

 12.  

  1- Yapın, "yapmayın" demiyorum da bu kadar aleni, acemice ve kepazece yapmayın böyle. İktidarın emrindeki yargının verdiği cezayı da tehditlerini de tanımıyorum.

10.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz