Vur de vuralım’ diyen AKP'li  Aybek gözaltına alındı

Vur de vuralım’ diyen AKP'li Aybek gözaltına alındı

Vur de vuralım’ diyen AKP'li Aybek gözaltına alındı

CHP’nin bugün başlayan ‘Adalet Yürüyüşü’nü tüfekli fotoğrafla hedef alan AKP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek, polis ekipleri tarafından, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya teşvik etmek” suçlamasıyla gözaltına alındı.

 

Ak Parti Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek
© FOTOĞRAF: DHA
 
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine CHP'nin Ankara’dan İstanbul’a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü' sonrası partilileri sosyal medya üzerinden tehdit eden Düzce AKP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek'in gözaltına alındığı belirtildi.

 

Rus Haber Sitesi Suputnik'te yer habere göre  Aybek, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında MP5 makineli tüfek ile birlikte poz vermiş ve AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ‘olur’ istediğini ifade etmişti. Sosyal medya üzerinden paylaşılan tehdit tehdit notu silinse de Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Gözaltına alınan Aybek’e 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya teşvik etmek' suçlaması yöneltildi.

Emniyetteki işlemleri süren Mehmet Aybek, elindeki tabancanın kurusıkı olduğunu iddia etti ve söz konusu fotoğrafı bir av bayisinde çektirdiğini söyledi.

Ak Parti Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek'in silahlı paylaşımı
© FOTOĞRAF: DHA
Ak Parti Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek'in silahlı paylaşımı
15.06.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Adam Tam bir Aptal.
Antepli274 Tem 2017 16:31:06