Ve ..Devreye Celal Doğan'ın yakın arkadaşı Mehmet Ağar Girdi

Ve ..Devreye Celal Doğan'ın yakın arkadaşı Mehmet Ağar Girdi

Ve ..Devreye Celal Doğan'ın yakın arkadaşı Mehmet Ağar Girdi

"Demokrat Parti Gaziantep eski İl Başkanı Av. Sermet Atay, DP Genel İdare Kurulu Üyesi Celal Doğan'ın, seçimle iş başına gelmiş, DP Şehitkamil ve Şahinbey İlçe Yönetimlerini, tüzüğe ve kanuna aykırı bir şekilde görevden aldırmasına tepki göstererek, "Bu davranış, Sayın Celal Doğan'ın siyasi geçmişine, demokrasi anlayışına hiç yakışmıyor" dedi."

xxx

'Bu aşamada Celal Doğan geldi, Mehmet Ağar'dan milletvekilliği adaylığı istedi' diyen Sermet Atay, "Celal Doğan benimle de konuştu. Ne zamanki Anavatanla birleşme ortadan kalktı, Sayın Celal Doğan da ortadan kayboldu" dedi.

Bu açıklamayı 2010 yılında DP il başkanı olan ve  halen MHP Gaziantep Milletvekili  Av. Sermet Atay yapmıştı. Bu konuda şu ana kadar DSP Gaziantep Büyükşehir belediye başkan adayı olan Celal Doğan'dan ne tekzip ne de yalanlama gelmişti.

İLGİLİ HABER İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

http://www.gaziantephaberler.com/haber/-celal-dogana-yakistiramadim-haberi-9008.html

Şimdi gelelim asıl habere. Celal Doğan'ın yakın arkadaşı olan ve adı Faili Meçhuller ve Susurluk Olayı ile anılan eski bakan Mehmet Ağar'la ilgili.

Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, Elazığ’ın yerel televizyonları Kanal 23 ve Kanal Fırat’ın ortak yayınında açıklamalarda bulundu.Alıntı Odatv den yapılmıştır.Büyük olasılıkla ajans haberidir. 

Oğlu Zülfü Tolga Ağar AKP Elazığ milletvekili olan Mehmet Ağar yeni parti kurulacağı iddialarına ilişkin "Ben öyle bir olasılık, ihtimal görmüyorum" diyen Ağar "Bahse konu kişilerin bu konuda çıkış yapmaları için hiçbir meşru mazeret yok ellerinde. Sonuç olarak onların geldiği her makamın altında yatan emek, ter, gayret Tayyip Erdoğan’a ait. Sırtında omuzlarında taşıyarak makamlar ikram etti insanlara. Siyasette bir yere gelme şansı oldu. Siyasette bir yere gelmek herkesin kendi bilek gücü ile olur. Onlar da Tayyip Bey gibi bir mücadelenin içerisinde Allah vergisi olması gereken liderlik kabiliyetleri olsa onlar olurdu, Tayyip Bey olamazdı" ifadelerini kullandı.

Bilindiği gibi DSP Gaziantep Büyükşehir adayı celal Doğan, seçilmesi halinde AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la " İyi bir ikili oluştururuz" açıklaması yapmıştı.

www.gaziantephaberler.com

 

9.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz