VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI

VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI

İl Jandarma Komutanlığımızca; nitelikli hırsızlık suçlarını işleyen suç örgütüne yönelik operasyon yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığımızca; nitelikli hırsızlık suçlarını işleyen suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda; Gaziantep İl ve İlçelerinde meydana gelen hayvan, fıstık, motorlu araç, çay hırsızlığı ile evden ve işyerinden hırsızlık suçlarının aydınlatılması ve faillerinin tespit edilerek yakalanması amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan soruşturma kapsamında olaya karıştığı değerlendirilen şüphelilere ait GSM hatlarına yönelik iletişimin dinlenmesi ve sinyal bilgilerinin takibi kararı  ile (3) ay boyunca çalışma yürütülmüştür.

Yapılan ara operasyonlarda, (9) ayrı faili meçhul nitelikli hırsızlık suçu aydınlatılmış, hayvan, fıstık, motorlu araç, çay hırsızlığı ile evden ve işyerinden hırsızlık suçlarına karıştığı belirlenen (6) şüpheli şahıs tutuklanmış, (2) şüpheli şahıs ise adli kontrol kararı alınarak serbest bırakılmıştır. Operasyonlarda piyasa değeri 25.000 TL. olan çalıntı boya, üzerinde suç mağdurlarının isimleri yazılı boş çuvallar, (4) hayvan küpesi, yaklaşık 1.000 kg. çalıntı çay ele geçirilmiştir.

İşlenen suçlara karışan diğer (8) şüphelilerin yakalanmasına yönelik olarak 22 Mart 2019 tarihinde Gaziantep ve Şanlıurfa illerinde bulunan (10) ayrı adrese operasyon faaliyeti icra edilmiştir.

Yapılan operasyonda (5) şüpheli şahıs yakalanmıştır. Şüpheli şahısların evlerinde yapılan aramalarda (3) adet av tüfeği, hırsızlıkta kullanıldığı değerlendirilen (2) adet demir kesme makası ile (1) adet testere, (1) adet döner bıçağı, (1) adet kar maskesi, (1) adet eldiven hırsızlıktan elde edildiği değerlendirilen (1) adet oto teybi, (1) adet elektrikli hızar ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıslar gözaltına alınmışlardır.

22.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz