Valilik Açıkladı. Gaziantep'te PKK Operasyonu. Gözaltılar Var

Valilik Açıkladı. Gaziantep'te PKK Operasyonu. Gözaltılar Var

Valilik Açıkladı. Gaziantep'te PKK Operasyonu. Gözaltılar Var

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, İstihbarat, Özel Harekât, Çevik Kuvvet, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlükleri ve Bomba İmha Uzmanlarının da katılımıyla, insansız hava aracı destekli operasyon gerçekleştirilmiştir.

 Gaziantep'te PKK/KCK'nın kuruluş yıldönümü nedeniyle faaliyetlerde bulunan örgüt mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 9 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"PKK/KCK terör örgütünün kuruluşunun yıl dönümü olması nedeniyle,terör örgütü adına faaliyetlerde ve provokatif eylemlerde bulunan örgüt mensupları ile irtibatlı olarak eleman temini faaliyetleri yürüten, sosyal medya hesapları üzerinden PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünü övücü/özendirici paylaşımlarda bulunarak örgütün propagandasını yaptığı tespit edilen (9) kişi yakalanarak gözaltına alınmıştır.

 Operasyon sonucunda (1) adet 9 mm. tabanca, (57) adet 9 mm. tabanca fişeği, (1) adet PKK/KCK terör örgütünü simgeleyen bez parçası, (1) adet FETÖ/PDY terör örgütü içerikli yasak yayın (Kitap) ile çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.26.11.2018 "

26.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz