Uygun Bütçeli Klipler Nasıl Yapılır?

Uygun Bütçeli Klipler Nasıl Yapılır?

Uygun Bütçeli Klipler Nasıl Yapılır?

Klip çekimi, profesyonel bir müzik eserinin daha fazla kişiye ulaşması adına yapılan pazarlama çalışmalarından biridir. Klip çekimi yaptırmak isteyen sanatçı, müzik yapımcısı ya da menajerlerin klibin ruhunu anlayacak bir klip yönetmeni ile çalışması çok önemlidir.

Klip çekimi yapılırken temel anlamda çok büyük bütçelere sahip olmak gerekmemektedir. Klibin zengin görünmesini sağlayan esas anlamda klibin kurgusudur. Tek mekanda çekilen bir klip düşük çözünürlüklü kameralarla dahi çekilse doğru çekim planları ve iyi bir kurgu ya da özgün bir hikayeyle büyük prodüksiyonlu gibi görünebilir. İlgi çekici kılınabilir.

Sanat çalışmaları sadece maddiyata bağlı olarak değil, doğru ekip ve ekipmanlara bağlı bir şekilde tinsel alana da hizmet eden çalışmalardır.

Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır?

Tanıtım filmi çekimi, ölçeği ne kadar küçük olursa olsun bütün firmalar için yapılabilmektedir. Bir firmanın başka firmalarla anlaşabilmesi için öncelikle kendini tanıtması gerekmektedir. Bu tanıtım fotoğraf çekimi, web sitesi hazırlama ya da tanıtım filmi çekimi- tanıtım videosu çalışmalarıyla yapılabilmektedir.

Tanıtım filmi çekimi diğer çalışmaların aksine hareketli ve ilgi çekici olduğu için firmanın kendisini anlatması açısından çok değerlidir. Tanıtım filmi çekimi yaptıran bir firmanın belirli bir ölçekte olduğu kabul edilir. Bu yüzden firmanın pazarlama faaliyetleri açısından tanıtım filmleri çok önemlidir.

 

Reklam Filmi Çekimi

Reklam filmi çekimi en önemli pazarlama çalışmasıdır. Çünkü her firmanın reklam filmi çalışması bulunmaz. Her firma uygun fiyatlara tanıtım filmi çekimi yaptırabilirken, reklam filmi çalışması daha yüksek prodüksiyonlu ve maliyetli olduğu için her kişi ya da kurum tarafından tercih edilmez.

Reklam filmi çekimi casting çalışması, mekan çalışması, senaryo ve kurgu çalışması gibi diğer pazarlama faaliyetlerinden daha dikkatli olunması gereken ayrıntılar içermektedir. Reklam filmlerinde oynayan oyuncudan tutun da kullanılan ışığın kelvin derecesine kadar dikkatli olunmalıdır. Çünkü örneğin sıcak renklerle gösterilen bir firmanın direkt satış odaklı olduğu algısı toplumda yaygındır. Sıcak renkler kullanılan bir filmin kurumsal tanıtım şeklinde yapılması firmanın kurumsal itibarına zarar bile verebilir.

Klip çekimi, reklam filmi çekimi, ya da tanıtım filmi çekimi çalışmalarınızda hata yapmak istemiyorsanız meyfilm’in tecrübeli ekibine güvenebilirsiniz.

30.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz