Üçüncü Havalimanındaki işçilere "itler" diyen Akit yazarının eşi kriz dinlemedi

Üçüncü Havalimanındaki işçilere "itler" diyen Akit yazarının eşi kriz dinlemedi

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, üniversiteye iki senedir on binlerce lira vererek mobilya almayı sürdürüyor.

Türkiye’de vatandaşlar ekonomik krizle boğuşuyor. Tanınmış şirketler birbiri ardında konkordato ilan ederek borçlarını çeviremeyeceklerini duyuruyor.

Fakat sokağa uğrayan kriz devlete bir türlü uğramıyor. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, üniversiteye iki senedir on binlerce lira vererek mobilya almayı sürdürüyor.

İlk alımı geçen sene yapan Gür, 21 kalemlik mobilya alımı için 161 bin lira ödediği ortaya çıktı. Rektör Gür, bir sene sonra bir mobilya alım ihalesine daha çıktı.

İkinci ihalede ilk ihaleye göre daha az mobilya alınsa da her kalem mal alımı için daha fazla para verilmesi dikkat çekti. İhale sonucunda Gaziantep Üniversitesi’nin kasasından 7 kalem mal için 152 bin lira ödedi.

Aslında Türkiye Rektör Ali Gür’ün ismini yakından tanıyor. Gür, Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz’ın eşi. Mehtap Yılmaz ise son olarak Üçüncü Havalimanında insani koşullarda çalıştırılmayan işçilerin isyanına karşı verdiği tepkiyle gündeme gelmişti.

Yılmaz Akit’te yazdığı yazısında, “Bu işte bir tezeklik arayacaksın! Şayet bu itler, bitlendik falan diyorsa da üzerlerine biber gazı sıkıp, içlerindeki şeytanı çıkartacaksın!” ifadelerini kullanmıştı.

İşte o ihale kayıtları:

Odatv.com

27.09.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz