TÜYAP'ta 'Seher'e yoğun ilgi

TÜYAP'ta 'Seher'e yoğun ilgi

TÜYAP'ta 'Seher'e yoğun ilgi

 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün başlarken, tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yazdığı "Seher" kitabının imza etkinliğine yoğun ilgi vardı. 

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün başladı. 12 Kasım tarihine kadar sürecek fuar, "İyi ki varsın edebiyat" temasıyla Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı. Onlarca yayınevinin katıldığı fuarda bu yıl 18 uluslararası yazar ve konuk ağırlanacak. Panel, atölye ve imza etkinliklerinin yapılacağı fuarın onur yazarı Ayla Kutlu oldu. 
 
Fuarın ilk gününde, tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde yazdığı ve Dipnot Yayınlarından çıkan "Seher" kitabı yazarlar ve şairler tarafından imzalandı. Yazar Burhan Sönmez, Gaye Boralıoğlu, Hüseyin Kıran, Jaklin Çelik, Mehmet Said Aydın, Müge İplikçi, Seray Şahiner, Şeyhmus Diken, Yavuz Ekinci ve HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder gibi isimlerin yer aldığı etkinliğe yüzlerce kişi katıldı. 
 
Okurlar, yazar ve şairlerin salona girmesiyle "Zindanlara özgürlük" sloganı atarken, birçok kişinin ailesi ve çocuklarıyla gelmesi dikkat çekti. Kısa sürede yoğun ilginin olduğu "Seher" kitabı fuarda, 11. baskıyla okurlarıyla buluştu.
 
ÖNDER: HDP HAYATIN BÜTÜN ALANLARINDA ÖRGÜTLENİYOR 
 
İmza töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan HDP’li Sırrı Süreyya Önder, halkın iradesine müdahalenin yıldönümü olduğuna dikkat çekerek, "Cezaevleri bizim için hayatın bir başka mücadele alanıdır. HDP hayatın şu an bütün alanında örgütleniyor. Bu tahribatı onararak direnişine devam edecek" dedi.
 
Fuar, etkinliklerle devam ediyor. 
 
Mezopotamya Ajansı
4.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz