Tutuklu Grup Yorum üyesi aranıyor!

Tutuklu Grup Yorum üyesi aranıyor!

On aydır cezaevinde olan Grup Yorum üyesi Dilan Poyraz'ın evini polis bastı. Polisler Poyraz'ın arananlar listesinde olduğunu söyledi.

Gebze Cezaevi’nde 10 aydır tutuklu bulunan Grup Yorum üyesi Dilan Poyraz’ın evi, önceki gün Türkiye genelinde arananlar listesinde olduğu gerekçesiyle, terörle mücadele polisleri tarafından basıldı.

Poyraz’ın kanser hastası olan annesine kızı hakkında arama kararı olduğu söylendi. Poyraz’ın babası Ali Poyraz ise polislerin Dilan’ın 10 aydır tutuklu olduğunu bilmeme ihtimalleri olmadığını belirtirken emniyetin kendilerini taciz etmek ve kızlarını ise korkutmak için böyle yaptığını ifade etti.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek‘in haberine göre Poyraz kızının korkularının yersiz olmadığını, tahliye edildiği an kapıdan tekrardan alınacağını düşündüğünü kaydederek, şöyle devam etti: “Yalandan ifadeler oluşturacaklar. Dosyada bir şey yok. Tahminlerimizi bu olay doğruluyor. Eşim polisleri görünce tanıdı. Dilan’ı daha önce gözaltına alan polislerdi. Hastalığı nedeniyle zor günler geçiriyor, bir de bu duruma daha çok üzüldü. Bir annenin umutlarını kırmaya çalışıyorlar. Bir babanın kızı için hayallerini yıkıyorlar. Gazetelere demeç verdiğim için beni de alacaklar. Kızım cezaevinde erirken benim burada susup oturmamı bekliyorlar. Ama susmayacağım.”

BASKILAR CEZAEVİNDE DE SÜRÜYOR

Grup Yorum’dan yapılan açıklamada ise 11 üyelerinin tutuklandığı ve arkadaşlarına yönelik baskıların cezaevinde de devam ettiği belirtildi. Yorum’un açıklamasında “Arkadaşlarımızın kıyafetleri, kargoları, kitapları, enstrümanları verilmiyor. Sohbete çıkarılmıyorlar, sohbet hakları engelleniyor. Yolladıkları ve kendilerine yollanan mektuplara ya el konuluyor, ya da yazıların üstü çiziliyor. Ulaşan az sayıda mektup ise gecikmeli olarak veriliyor. Birçok hapishanede arkadaş görüşleri keyfi olarak yapılmıyor. Tedavi hakları engelleniyor. Sürekli farklı illere sürülüyorlar” denildi.

16.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz