Türkiye Komünist Hareketi Bağımsız Adaylarını Açıkladı

Türkiye Komünist Hareketi Bağımsız Adaylarını Açıkladı

Gaziantep adayı Sibel Altıntaş

Türkiye Komünist Hareketi ( TKH  ) 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde, bağımsız adaylarını açıkladı. Gaziantep Büyükşehir Adayı i,se Sibel Altıntaş oldu.

İŞTE DİĞER ADAYLAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Komünist Aday Aysel Tekerek, YSK'ya 'orak-çekiç' başvurusunda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bağımsız Komünist adayı Aysel Tekerek, İstanbul İl Seçim Kurulu'na bugün başvurarak isminin üzerinde orak-çekiç ibaresinin yer alması talebinde bulundu.

İstanbul'un komünist adayı Tekerek, İstanbul İl Seçim Kurulu'na verdiği dilekçede, ülkede 2 milyonu aşkın yurttaşın okuma yazma bilmediğini, bağımsız adayların pusulada sadece isimlerinin yer almasının seçme ve seçilme hakkını engellediğini belirterek, isminin üzerinde fotoğrafının ya da dünya görüşünü temsil eden orak-çekiç ibaresinin yer almasını istedi.

Tekerek, 24 Haziran 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde YSK tarafından verilen 292 No'lu kararda adayların fotoğraflarının yer almasını sağladığını belirterek bunun emsal bir karar teşkil ettiğini belirtti. Dilekçesinde "31 Mart yerel seçimlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağımsız adaylık başvurusu yapmış bir yurttaş olarak, öncelikle beni diğer partilerden ve bağımsız adaylardan ayıracak olan dünya görüşümü ve siyasi düşüncemi ifade eden orak-çekiç ibaresinin ismimin üzerinde yer almasını, seçme ve seçilme hakkının vazgeçilmez bir gereği olarak görüyor gereğinin yapılmasını ve bu konuda karar verilmesini talep ediyorum" cümlelerine yer verdi.

İstanbul, Gaziantep ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Komünist Başkan Adayları, 2 Mart'ta Dersim'de Dersim Demokratik Halk Dayanışması'nın Merkez Seçim Bürosu açılışına katılacak.  

1.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz