Türkiye Genelinde Gözaltı ve tutuklamalar sürüyor.İşte bugünkü gelişmeler

Türkiye Genelinde Gözaltı ve tutuklamalar sürüyor.İşte bugünkü gelişmeler

Türkiye Genelinde Gözaltı ve tutuklamalar sürüyor.İşte bugünkü gelişmeler

HDP’nin 11 Şubat’taki olağan kongresi öncesinde yapılan gözaltı ve tutuklama dalgası sürüyor. Bugün de birçok kentte çok sayıda kişi tutuklandı. 
 
GAZİANTEP
 
Gaziantep’te  PKK/PYD’nin propagandasını yapmaktan gözaltına alınan 18 kişi, çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.
 
ARDAHAN
 
Ardahan ve ilçelerinde yapılan ev baskınlarında aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi (PM) üyeleri Şafak Özanli ile Dr. Taşkın Ataş, avukat Yaşar Kaya ve HDP il eşbaşkanı Ergül Koç'un da aralarında bulunduğu 25 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen 25 kişinin İl Jandarma Komutanlığına götürüldüğü belirtildi. Gözaltı sayısının artabileceği aktarıldı.
 
MALATYA’DA 13 SİYASETÇİ TUTUKLANDI
 
Geçtiğimiz hafta Salı günü Malatya’da HDP ve DBP il binaları yapılan baskınla eş zamanlı olarak birçok partilinin evine de operasyon düzenlendi. 13 kişi gözaltına alındı. 
 
Emniyet işlemlerinin ardından 13 kişi bugün Malatya Adliyesi’ne çıkarıldı. 
 
Gözaltına alınanlardan HDP Malatya İl Eşbaşkanı Aydın Üstün ve Perihan Yücekaya, DBP İl Eşbaşkanı Mahmut Bilgiç, HDP Battalgazi eski İl Eşbaşkanı Abuzer Adıyaman, İHD yöneticisi Hasan Şahin,  parti ÇALIŞANLARI Halise Kızıl, Sibel Yaylagül, Polat Akköse, Bülent Karataş, Ali Doğan, Kamil Şahin, Hasan Kaya ve ve 17 Şubat’ta Balıkesir’de gözaltına alınan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi MYK üyesi Turap Günay savcılık tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 
Mahkeme “Örgüt propagandası” yaptıkları iddiasıyla 13 siyasetçinin tutuklanmasına karar verdi. 
 
Siyasetçiler Malatya E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.
 
HDP HINIS İLÇE ESKİ EŞBAŞKANI SERBEST BIRAKILDI
 
Öte yandan HDP'nin 3'ncü olağan kongresi öncesi Erzurum’da gözaltına alınan 40 kişiden 39'u emniyet ifadelerinin ardından serbest bırakılırken HDP Hınıs ilçe eski eşbaşkanı Meral Alagöz İmre ise bugün Adliye'ye getirildi. 
Savcılık ifadesi alınan İmre, 'Örgüt propagandası" yapmak iddiasıyla tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 
İmre, yurt dışına çıkma yasağı konularak serbest bırakıldı.MA
19.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz