Türkistan İslam Partisi üyesi cihatçılar ‘umutlu’: İdlib operasyonu sonrası  Antep’e yerleştirilebilirler!

Türkistan İslam Partisi üyesi cihatçılar ‘umutlu’: İdlib operasyonu sonrası Antep’e yerleştirilebilirler!

Türkistan İslam Partisi üyesi cihatçılar ‘umutlu’: İdlib operasyonu sonrası Antep’e yerleştirilebilirler!

Suriye’de cihatçılarla birlikte hareket eden Türkistan İslam Partisi üyelerinin, İdlib operasyonu sonlandıktan sonra, Türkiye’de; Tarsus, Konya ve Antep gibi “muhafazakar” kentlere yerleştirileceği iddia ediliyor.

AsiaTimes haber sitesinde yer alan habere göre; Suriye savaşının başlangıcından bu yana cihatçılarla birlikte hareket eden Türkistan İslam Partisi’ne bağlı Türkik cihatçıların, İdlib’teki olası karşılaşmanın ardından Türkiye’nin Antep, Konya ve Tarsus gibi “muhafazakar” şehirlerine yerleştirileceği ileri sürüldü.

Haberde, özellikle Konya için “Kendi işini önemseyen dindar erkeklerle ilgili bir problemi olmayan sakin bir şehir” tanımlaması yapıldı.

Türkistan İslam Partisi üyeleri, 2011’de ve 2012’nin başlarında bireysel olarak Suriye’de cihatçılarla birlikte savaşa katılsa da 2013’ten itibaren kurumsal olarak bölgeye gelmeye başladılar.

xxx

Bilindiği gibi Gaziantep Suriyeli göçmenlerin en yoğun yaşadığı kentlerden birisi. Ayrıca IŞİD'in gerçekleştirdiği kanlı eylemlerin organize edildiği kenttir Gaziantep

19.09.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz