Turhan Feyizoğlu'nun  Çok Okunan Kitabı: Hüseyin İnan

Turhan Feyizoğlu'nun Çok Okunan Kitabı: Hüseyin İnan

Turhan Feyizoğlu'nun Çok Okunan Kitabı: Hüseyin İnan

Özellikle 68 kuşağı önderlerinin en gerçekçi yaşamlarını, bire bir tanıkları ile konuşarak kitaplaştıran Gazeteci-Yazar Turhan feyizoğlu'nun en çok okunan kitabı, idam edilen Hüseyin İnan oldu." Erikler açtığı zaman Dede"

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan gibi devrimcileri kitaplaştıran Turhan feyizoğlu, bir dönem çalışmalarını Gaziantep'te de sürdürmüştü.

Denizlerin idamlarının yıldönümünde, Turhan Feyizoğlu, sosyal medyadan şu paylaşımı yaptı:

Turan Emeksiz, Nedim Özpolat, Vedat Demircioğlu, Turgut Aytaç, Duran Erdoğan, Doğan Kılan, Mehmet Cantekin, Taylan Özgür, Mehmet Büyüksevinç, Battal Mehetoğlu, Şerif Aygün, Necdet Güçlü, Necmettin Giritlioğlu, Hüseyin Aslantaş, Nail Karaçam, İlker Mansuroğlu, Şerafettin Atalay, Hıdır Altınay, Ali İhsan Uluğ, Hüseyin Cevahir, Sinan Cemgil, Ulaş Bardakçı, Mahir Çayan, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, İbrahim Kaypakkaya. 1960 - 1973 yılları arasında öldürülen devrimcilerden bazılarının adları. Neden öldürüldüler. Amaçları neydi. Ne yapmak istiyorlardı. Bunu öğrenmeniz gerekir. Öğrenmek için Hüseyin İnan kitabını okumanızı öneririm. Tüm arkadaşlarıma sevgi ve selamlarımı iletiyorum. (5 Mayıs 2020).

gaziantephaberler.com

6.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz