Trollerin hedefinde bu kez Güldür Güldür ekibi var.

Trollerin hedefinde bu kez Güldür Güldür ekibi var.

TWİTTER GÜNDEMİNDE BİRİNCİ SIRAYA YÜKSELDİ

Show TV'de yayınlanan Güldür Güldür programı ekibinin 5 sene önce sette açtıkları “Berkin Elvan ölümsüzdür” pankartı trollerin hedefi oldu. Tiyatrocu Ali Sunal Güldür Güldür programını ve kendisini eleştirenlere sosyal medya hesabından yanıt verdi.

14 yaşındaki Berkin Elvan Gezi eylemlerinde polis tarafından atılan biber gazı kapsülü ile başından vurulmuş ve hayatını kaybetmişti. Gezi’nin sembollerinden biri olan Berkin Elvan için ölümünden bir sene sonra 2015 yılında Güldür Güldür ekibi tarafından “Berkin Elvan ölümsüzdür” pankartı açılmıştı. Güldür Güldür ekibinin 14 yaşında öldürülen Berkin Elvan için açtığı pankart gündem olmuştu.

GÜLDÜR GÜLDÜR HEDEF ALINDI, ALİ SUNAL, EREN BÜLBÜL İLE YANIT VERDİ

Pankartın açılmasından 5 yıl geçerken sosyal medyada troller söz konusu fotoğrafı paylaşarak Güldür Güldür programına ve ekibini hedef aldı.

Güldür Güldür ekibinin başında bulunan tiyatrocu Ali Sunal’ı hedef alan troller “teröristlere sahip çıkıldığını” 3 yıl önce terör örgütü PKK tarafından öldürülen Eren Bülbül’ü neden anmadığına dair paylaşımlarda bulundu. Troller #güldürgüldürizlemiyoruz kampanyası başlatırken kampanya, Twitter gündeminde birinci sıraya yerleşti.

 

 
 
 
 
20.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz