'Tarih kimin terörist olduğunu gösterecektir'

'Tarih kimin terörist olduğunu gösterecektir'

'Tarih kimin terörist olduğunu gösterecektir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Selahattin Demirtaş hakkında "terörist" ifadesini kullanmasından sonra bir açıklama yapan HDP, "Erdoğan'ın Demirtaş için terörist demesinden tam bir cümle önce "Türkiye bir hukuk devletidir", bir dakika sonra ise "Bizde yargı bağımsızdır" demesi ibretliktir ve yalandır" dedi.

HDP Merkez Yürütme Kurulu, G-20 Zirvesi için gittiği Almanya'da, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için "terörist" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a  cevap verdi.  HDP açıklamasında "Selahattin Demirtaş terörist değil, HDP'nin Eş Genel Başkanı ve milyonların iradesidir. Milletvekilidir. Cumhurbaşkanlığı'na aday olmuş onurlu bir kişidir. Mücadelesi ve fikirleriyle Türkiye'de yaşayan halkların gönlünde ve zihninde yer etmiş, umut olmuş bir insandır ve siyasetçidir." denildi.

TARİH KİMİN TERÖRİST OLDUĞUNU GÖSTERECEKTİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözleriyle  sürmekta olan davalara ve yargıya açıkça müdahale etmekte olduğununun vurgulandığı  MYK açıklamasında "Bir Cumhurbaşkanı'nın bu şekilde konuşması asla kabul edilebilir değildir. Erdoğan'ın bu ifadesini en sert biçimde kınıyoruz, protesto ediyoruz. Tarih kimin terörist olduğunu gösterecektir." denildi.

8.07.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
adıyaman samsat ilçesi 60 yıldır cahil ve zalim toprak ağa çocukları tarafından istismar edilmektedir,samsat ilçesinde hiç bir market yoktur, taksi durağı yoktur. belediye otobüsü yoktur. hiç bir mağaza yoktur. çay bahçesi yoktur. hiç bir imalathane yoktur. akşam saat.17:00 den sonra doktor yoktur, bankalar yoktur, banka ATM leri yoktur. ambulans aracı yoktur. morgu yoktur. afedersiniz umumi bir tuvaleti bile yoktur. DÖRT aydır samsat halkı çadırlarda kalıyor,belediye başkanı barajın kıyısını devletin araç ve gereklerini kullanarak kendi adına çocukları adına badem ağaçları dikmekle meşguldur.bu talana kimse dur demiyor,hazine arazileri zalim ağalar tarafından talan ediliyor,Kaymakam da hiç bur müdahale de bulunmayarak bu suça ortaktır.Ey zalimler gözlerini ancak toprağın dolduracağı paraya tapan ırk sizi ortaklarınızı Allah a havale ediyoruz.
Emekçi ırğat9 Tem 2017 14:56:09
eğerki selahattin demirtaş terörist değilse ne akılla bizim arkamızda pkk var pyd var diyor vede selahattin demirtaşın halkı sokaklara çağırdığında sonuçlar ortada terörist olmayan biri pkk.pyd den medet ummaz
erdoğan279 Tem 2017 02:52:14