Sürgülü Hasta Yatağı

Sürgülü Hasta Yatağı

Sürgülü Hasta Yatağı

Yatağa bağlı kalarak yaşamını sürdürmek zorunda olan hastalar için bir takım sorunlar meydana gelmektedir. Bu sorunlar arasında özellikle uzun süre aynı pozisyonda yatmaktan dolayı meydana gelen sırt bölgesindeki yaralar hastaların yaşamlarını daha da güçlendirmektedir. Bunun dışında kendi başına ayağa kalkamayan hastaların karşılaştığı en büyük problemlerden bir tanesi de tuvalet ihtiyacının çok zor şartlar altında karşılanmasıdır. Bu iki faktör göz önüne alınarak hastaların yaşamını kolaylaştıracak önlemler alınarak özel olarak hasta yatakları üretilmiştir.

Hasta Yatakları Ne İşe Yarar?

Hastaların hayatını kolaylaştırmak için üretilen hasta yataklarının yüzeyinde özel malzemeler kullanılmaktadır ve bu yataklar tamamen ortopedik olarak üretilmektedir. Bu özellikten dolayı hastalar ne kadar uzun süre yatakta yatarsa yatsın sırt bölgesinde bir yaralanma meydana gelmiyor. Bunun dışında hastaların tuvalet ihtiyacını kolay bir şekilde giderebilmeleri için sürgülü hasta yatağı üretilmektedir. Sürgülü hasta yatağı sayesinde hastalar tuvalet ihtiyaçlarını kolay bir şekilde giderebilmektedir.

Sürgülü Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Yatalak hastalar için üretilen sürgülü hasta yatağı lazımlıklı hasta karyolalarının ölçülerine göre özel olarak üretilmektedir. Toplamda 4 parçadan oluşan sürgülü hasta yatağı orta sertliktedir. Ayrıca tamamen ortopedik olarak üretilen bu yataklar sayesinde hastanın vücut sağlığı kolay bir şekilde korunabilmektedir. 90 cm eninde ve 1.90 cm boyunda üretilen sürgülü hasta yatağı hasta karyolasının üzerine yerleştirilir.

Karyolanın üstüne yerleştirilen bu yataklar karyolanın içinde yer alan motorlara zarar vermez. Yatak ve karyola uyumlu bir şekilde çalışmalarını sürdürerek hastanın yaşamını kolaylaştırır. 4 parçalı olarak üretilen sürgülü hasta yatağı kolay bir şekilde monte edilmektedir. Parçalardan herhangi birinde meydana gelen arıza durumlarında değişim işlemleri oldukça kolaydır.

Sürgülü Hasta Yatağı Nereden Alınır?

 

Hastaların hayat şartlarını kolaylaştırmak için özel olarak üretilen bu yatakları kişiler satın alabilir veya belli süreler için kiralayabilirler. Hasta yakınları https://www.radikalmedikal.com adresi ile iletişime geçebilir ve hastaları için sürgülü hasta yatağı satın alabilirler. Bu yatağı satın alacak ekonomik gücü olmayanlar ise 3 ay, 6 ay, 1 sene veya 2 senelik olarak kiralayabilirler. Yatakların nakil işlemleri ve kurulum işlemleri ilgili firma tarafından kısa sürede yapılmaktadır.

26.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz