'Son terörist'

'Son terörist'

70 yaşındaki müezzin 'terör' suçlamasıyla gözaltına alındı.

Evrensel'in bugünkü maşeti 'Son terörist'; müezzinlik yapan 70 yaşındaki Yusuf Süne'nin kelepçelenerek gözaltına alınmasını anlatıyor.

Avukat Tugay Bek'in manşete yansıyan Yusuf Amca'nın hikayesi şöyle:

Yetmiş yaşındaki Yusuf Süne, evinin bulunduğu Adana Gülbahçe Mahallesi’ndeki bir camide hiç bir maddi karşılık beklemeden Allah rızası için gönüllü müezzinlik yapıyor.

Bir sabah ezanı vaktinde cemaat arasında görmediği en küçük oğlu telaşla caminin kapısından içeri girdi. Oğlunun anlattığına göre evinin önüne, üç zırhlı araçla birlikte başlarında sivil polisler olduğu halde, kar maskeli uzun namlulu silahları ile otuz kadar özel harekat polisi gelmişti. Polisler, bastonuna dayanarak nefes nefese eve gelen Yusuf Amca’yı oracıkta kelepçeleyip gözaltına aldı.

Emniyete geldiğinde ise bir kısmını mahalleden tanıdığı 34 kişinin gözaltına alındığını gördü. Gözaltına alınanlar daha yoldayken operasyon medyada, “Terör örgütü PKK/KCK adına faaliyette bulunduğu belirtilen 34 şüpheli gözaltına alındı” diye duyuruldu. 

Devletin başındakiler “Son terörist yakalanıp ortadan kaldırılıncaya kadar bu mücadele devam edecek” diye nutuk atıyorlar. Asla sonu gelmeyecek ama benim emniyette gördüğüm “son terörist” gönüllü müezzinlik yapan yetmiş yaşındaki Yusuf Süne’ydi.

16.10.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz