Son Dakika...Halkın Hukuk Bürosu'na Polis Baskını gözaltı var

Son Dakika...Halkın Hukuk Bürosu'na Polis Baskını gözaltı var

Son Dakika...Halkın Hukuk Bürosu'na Polis Baskını gözaltı var

Halen  çok sayıda üyesi tutuklu bulunan Halkın Hukuk Bürosu'na az önce polis baskını yapıldığı duyuruldu. Baskında gözaltı olduğu belirtildi.

Grup Yorum, Facebook sayfasından olayı şöyle duyuırdu:

"  

Grup Yorum
1 saat ·
Öğrendiğimiz bir habere göre an itibariyle Halkın Hukuk Bürosu'na polis baskını gerçekleşmektedir. Büro içinde arama devam etmektedir.

Gelişmeleri öğrendikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Faşizm, halkın avukatlarını teslim alamaz!
Devrimci avukatlar onurumuzdur! "

Halkın Hukuk Bürosu'na polis daha önce de baskınlar yapmıştı

Etkin Haber Ajansında yer alan haber şöyle:

İstanbul Çağlayan'da bulunan Halkın Hukuk Bürosu'na polis baskın yaptı. Baskında dosyası hakkında bilgi almak için Halkın Hukuk Bürosuna gelen avukatların müvekili Mulla Zincir'in gözaltına alındığı bildirildi.

Yapılan aramalar sırasında hiç bir avukatın olmadığı ve tutanakları imzalamak için polislerin yetkili birini beklediği ifade edildi.

Halkın Hukuk Bürosu twiter hesabında da polis baskınını şu şekilde duyurdu: "İstanbul Halkın Hukuk Büromuz polisler tarafından basıldı. Büromuz 7 ayda 3'üncü kez basılıyor. Polis baskınında hem büromuzun kapısı hem de komşularımızın kapısı kırılarak arama yapıldı. Büromuzda avukat olmadan arama yapıldı. Polis baskınında büroda bulunan müvekkilimiz Mulla Zincir yakalaması olduğu nedeniyle darp edilerek, işkenceyle gözaltına alındı. Büromuza; İlk baskın 12 Eylül 2017'de, ikinci baskın 18 Aralık 2017'de ve üçüncü baskın bugün yapıldı. Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!"

20.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz