Son Dakika...Gaziantep CHP İl Yönetimi Görevden Alındı

Son Dakika...Gaziantep CHP İl Yönetimi Görevden Alındı

Görevden alma gerekçesinin ‘ittifakı olgunlaştıramamak’ olduğu belirtiliyor.

CHP Genel Merkezinde geçtiğimiz gün toplanan Parti Meclisi toplantısından Gaziantep için beklenen karar çıktı. CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve İl Yönetimi, Parti Meclisinde alınan karar ile görevden alındı. Karar Gaziantep’te şok etkisi yaratırken, CHP Gaziantep’te yeni il Başkanının kim olacağı sorusu gündeme geldi.Görevden alma gerekçesinin ‘ittifakı olgunlaştıramamak’ olduğu belirtiliyor.

31 Mart seçimlerine kısa bir süre kala CHP Parti Meclisinden çıkan şok karar Gaziantep’te deprem etkisi yarattı. CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve İl Yönetimi, Parti Meclisi kararı ile görevden alındılar. Parti Meclisi kararı akşam saatlerinde CHP Gaziantep İl Başkanlığına tebliğ edilirken, yeni CHP Gaziantep İl Başkanının kim olacağı sorusu gündeme geldi.

PARTİ İÇERİSİNDE ŞAŞKINLIK YARATTI

Sucu ve İl Yönetiminin görevden alınması CHP Gaziantep’te deprem etkisi yarattı. Parti içerisinden yansıyan bilgilerde CHP İl Yönetiminin İyi Parti ile kurulan İttifak Sürecini iyi yönetememesinin görevden alınma sürecinde etkili olduğunu ifade ettiler. Yerel seçimler öncesi İl Yönetiminin görevden alınmasının seçim sürecine zarar verebileceği kaydedildi.

4.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz